Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Duński żużlowiec przeciwnikiem jazdy obcokrajowców na polskiej licencji

żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Duński żużlowiec przeciwnikiem jazdy obcokrajowców na polskiej licencji

Jazda na polskiej licencji jest tematem, który w środowisku żużlowym wywołuje ogromne dyskusje. Niektórzy zawodnicy mogli wręcz skorzystać na tym, że otrzymali polskie obywatelstwo, a następnie zaczęli startować w lidze i nie tylko pod flagą naszego kraju. Swój pogląd na temat polaryzujący osoby związane z żużlem poruszony został również w rozmowie z Patrickiem Hansenem.

Ekspert Telewizyjny

Duńczyk bardzo często występował w roli eksperta w studiu telewizyjnym, gdzie wykazywał się świetną znajomością języka polskiego. Jak wiadomo, mieszka on również w Polsce. Te dwie rzeczy mogłyby być podstawami do tego, aby predysponować go do ewentualnej jazdy jako Polak. O to Hansen zapytany został w naszym magazynie na kanale YouTube. Sam odpowiedział, że nie ma powodów do takiego działania i z chęcią będzie w przyszłości reprezentował barwy swojego ojczystego kraju.

– Myślę, że nie, bo tak naprawdę powodów nie ma, bo żeby było łatwiej iść do tej eliminacji do SEC i Grand Prix, to na pewno nie będzie łatwiej w Polsce, bo tutaj jest jeszcze więcej tych dobrych zawodników. Kadra duńska też uważam, że jest dobrze szansę tam dostać. Przede wszystkim jestem jednak Duńczyk, po prostu mieszkam w Polsce i umiem mówić po polsku, no ale jeżeli jest szansa reprezentować swój kraj, to będę bardzo tego chciał. No i co, jedyne co by było, żeby jeździć jako polski senior w lidze, ale tak jak mówiłem wcześniej, ja w ogóle się nie boję o swoje miejsce w składzie jeżeli jest dobrze, to masz miejsce w składzie, więc po prostu nie ma takiej potrzeby – wyjaśnił w naszym magazynie Patrick Hansen.

Jazda z polską licencją

Duński żużlowiec wypowiedział się również na temat samej możliwości jazdy z polską licencją. Jeden z liderów zeszłorocznej ekipy ROW-u Rybnik powiedział, że według niego nie powinno tak być, a zawodnicy powinni jeździć dla krajów, z których pochodzą.

Duński żużlowiec
Fot. Marta Astachow

– No i tak ludzie dobrze wiedzą, że ja nie jestem Polak, no to tak to po prostu nie może być moim zdaniem. Jak jesteś z tego kraju, z którego jesteś i nie można tego mieszać – tłumaczył.

W polskim żużlu nie brakuje zawodników jeżdżących z licencją naszego kraju. Takie praktyki pomagają im bowiem w znalezieniu miejsca w zespole, pełniąc rolę krajowego seniora. Patrick Hansen jasno przeciwstawia się takim działaniom, a jego słowa pokrywają się ze zdaniem wielu kibiców speedwaya nad Wisłą.

Kapitan
Fot. Arkadiusz Siwek

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *