Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Duńczyk chce się poprawić względem poprzedniego sezonu. Celem kontrakt w PGE Ekstralidze

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Duńczyk chce się poprawić względem poprzedniego sezonu. Celem kontrakt w PGE Ekstralidze

Energa Wybrzeże Gdańsk jesienią zeszłego roku przeprowadziło prawdziwą rewolucję kadrową. Do klubu przyszło aż 4 nowych zawodników, którzy w Gdańsku będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej i pomóc drużynie w walce z najlepszymi zespołami Metalkas 2. Ekstraligi. Jedynym seniorem pozostałym z zeszłorocznej drużyny jest Nicolai Klindt. Duńczyk chce w nadchodzącym sezonie wypaść jak najlepiej, co mogłoby go przybliżyć do kontraktu w PGE Ekstralidze.

Poprzedni sezon Klindt zakończył przez ciężką kontuzję kręgosłupa, której doznał w wyniku wypadku podczas ostatniego spotkania rundy zasadniczej, kiedy to jego Wybrzeże mierzyło się na wyjeździe z Arged Malesą Ostrów. W wyniku karambolu złamał on jeden z kręgów szyjnych. Skutki tego urazu nie towarzyszą jednak zawodnikowi zarówno jeśli chodzi o aspekt fizyczny, jak i psychiczny.

– Nie, nie mam żadnych problemów. Wypadek miał miejsce siedem miesięcy temu. Nie odczuwam ograniczeń czy bólu szyi, ciała. Uraz nie obniżył w żadnym stopniu mojego nastawienia i motywacji do ścigania. Jestem spokojny o swoją dyspozycję – zapewnił w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

Duńczykowi w przeszłości zdarzało się startować w PGE Ekstralidze, jednak w ostatnich latach nie był w stanie zagościć w niej na stałe. Poprzedni sezon jednak pokazał, że Klindt ma potencjał na to, by na najwyższym poziomie rozgrywkowym się znaleźć. We wszystkich swoich wyścigach wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 2,110, co było ósmym wynikiem wśród wszystkich zawodników drugiego poziomu rozgrywek. Sam chce się jeszcze bardziej poprawić, aby w 2025 roku mieć szansę zaprezentowania się w najlepszej żużlowej lidze świata.

– Tak. Ten sezon jest dla mnie ważny pod tym względem. Chcę się poprawić, by otrzymać lepszy kontrakt i trafić w przyszłym roku do Ekstraligi – powiedział.

Energa Wybrzeże Gdańsk będzie mieszanką doświadczenia z młodością. Z jednej strony o sile gdańszczan stanowić mają Krzysztof Kasprzak, Niels-Kristian Iversen i Nicolai Kilndt, z drugiej zaś ważne punkty zdobywać mają również Mateusz Tonder i Tom Brennan, a także młodzieżowcy. W stolicy Pomorza zbudowano więc bardzo ciekawy zespół, który może napsuć krwi najlepszym drużynom Metalkas 2. Ekstraligi. Według Klindta tegoroczny skład prezentuje się lepiej, niż było to w poprzednim sezonie. Jednocześnie Duńczyk uważa, że spokojnie stać ich na awans do fazy play-off.

– Myślę, że mamy bardzo dobry zespół. W drużynie są zawodnicy, którzy z powodzeniem startowali w Ekstralidze oraz Grand Prix. Niels Kristian Iversen i Krzysztof Kasprzak zdobywali medale w indywidualnych mistrzostwach świata. To są bardzo silne ogniwa naszej ekipy. Do tego trzeba dodać dwóch młodych, perspektywicznych i utalentowanych zawodników: Toma Brennana i Mateusza Tondera. Obaj chcą być lepsi. No i nasi juniorzy, też chcą walczyć. Myślę, że jeśli spojrzysz na zeszły rok, to mamy to, czego potrzebowaliśmy. Jesteśmy lepszym zespołem na papierze niż w zeszłym roku. W ubiegłym roku wynik ciągnęło dwóch-trzech zawodników, teraz siła rozkłada się na wszystkich. Nie potrzebujemy kogoś, kto zdobędzie piętnaście punktów, a reszta dołoży po dwa-cztery punkty.

– Mamy zawodników, którzy potrafią zdobyć minimum osiem punktów w każdym spotkaniu i to powinno wystarczyć, by osiągać dobre wyniki w każdym spotkaniu. Myślę, że wszystkim nam zależy na dobrym wyniku. Rachunek jest prosty. Jak awansujemy do play-off – będą dodatkowe spotkania i każdy z nas będzie mógł zarobić więcej. Mamy drużynę, która jest w stanie to osiągnąć – ocenił szansę swojej ekipy w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym.

350522479 988195262178941 5685468746346841558 n
Fot. Sandra Rejnzer
Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *