Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Żużel. Dublet Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Europy [RELACJA]

Żużel

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Dublet Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Europy [RELACJA]

Zwycięstwem Wiktora Przyjemskiego zakończył się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19. Polak przez cały turniej nie znalazł pogromcy. Na 2. miejscu Damian Ratajczak, a trzecim Mathias Pollestad.

Doyle najlepszy w Gislaved. Kolejny Polak w Grand Prix! [RELACJA]

Już w pierwszym biegu dnia pod taśmą spotkało się dwóch Polaków. Najlepiej ze startu wyskoczył Krzysztof Lewandowski, który nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Tuż za nim przyjechał Oskar Paluch, starając się atakować zawodnika na co dzień jeżdżącego w Toruniu. Trzeci był Henriksson, a czwarty Jakobsen.

Trzy punkty za inaugurację zapisał też Wiktor Przyjemski, wyprzedzając Bloedoerna i Pollestada. Do niespodzianki doszło w 3. wyścigu. Jadący w kasku żółtym — Austriak Sebastian Koessler pogodził faworytów (Drejera, Knudsena i Parnickiego). Na zakończenie pierwszej serii startów wygrał Damian Ratajczak, a jego kolega z drużyny — Antoni Mencel, przekroczył linie mety jako trzeci.

Na początku drugiej serii startów spotkał się Lewandowski z Przyjemskim. Wiktor, jak już zdążył przyzwyczaić, bardzo dobrze wystartował i zapisał na swoje konto kolejną trójką. Krzysztof z kolei przyjechał na 3. pozycji, ustępując Williamowi Drejerowi. Świetny obsadzony był 6. bieg, w którym wystąpił Antoni Mencel, Mathias Pollestad, Oskar Paluch i Nazar Parnicki. Niestety Oskar bardzo niebezpieczne podjechał pod Mathiasa i upadł na tor, zostając tym samym wykluczony.

W powtórce najlepszy był Norweg, drugi Ukrainiec, a trzeci Polak. W 7. odsłonie rywalizacji zacięty bój o komplet punktów stoczyli Norick Bloedorn z Niklasem Holmem Jakobsenem. Ostatnie po kilku kontrakt, lepszy okazał się Niemiec. Obrońca tytułu, Jesper Knudsen przyjechał dopiero trzeci, stawkę zamknął Anze Grmek ze Słowenii. Drugą trójkę dopisał też Damian Ratajczak. Tym samym wraz z Wiktorem Przyjemskim są na torze jedynymi niepokonanymi.

Na torze w Gorzowie dzieli i rządzi od samego początku Damian Ratajczak, który w 9. wyścigu dopisał na swoje konto trzecią trójkę. Niestety ostatni w tej gonitwie przyjechał Krzysztof Lewandowski. Drugi był Pollestad, a trzeci Knudsen. Niełamany na torze jest też Wiktor Przyjemski. Zawodnik 1. ligowej Polonii Bydgoszcz okazał się najlepszy w powtórce 10. biegu. Tuż za nim uplasował się Oskar Paluch. Antoni Mencel dzielnie walczył, jednak nie był w stanie pokonać Williama Drejera. Na zakończenie trzeciej serii wygrał Norick Bloedorn.

Pierwsze zwycięstwo w turnieju zanotował Antoni Mencel, wyprzedzając walczącego o medal Niemca Noricka Bloedorna. Ostatni w tej gonitwie przyjechał Krzysztof Lewandowski, który odpada z walki o krążek. Po raz pierwszy wygrał też Oskar Paluch, pozostając w walce o brąz. W 15. biegu doszło do bezpośredniej potyczki niepokonanych, Wiktora Przyjemskiego i Damiana Ratajczak. Żużlowiec Polonii Bydgoszcz okazał się bezlitosny i pokonał Damiana. Wciąż jednak w stawce przewodzi dwóch Biało-Czerwonych. Tuż za nimi Mathias Pollestad i Norick Bloedorn.

Ostatecznie po tytuł sięgnął Wiktor Przyjemski, będąc niepokonanym w całym turnieju. Jest to pierwsze złoty medal dla Polski od 2012 roku (ostatnim polskim mistrzem jest Wiktor Lampart, lecz dokonał też, wtedy kiedy mogli startować żużlowcy do lat 21). Srebrny medal wywalczył Damian Ratajczak, a brąz Mathias Polestad. Piąty był Oskar Paluch, dziewiąty Antoni Mencel, a jedenasty — Krzysztof Lewandowski.

Wyniki finału Indywidualnych Mistrzostw Europy u19 w Gorzowie Wielkopolskim:

MiejsceNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Wiktor Przyjemski3333315
2Damian Ratajczak3332112
3Mathias Pollestad1323312
4Norick Bloedorn2332212
5Oskar Paluch2w23310
6William Drejer223108
7Nazar Parnicki022138
8Casper Henriksson121228
9Antoni Mencel1123d7
10Sebastisn Koessler31w127
11Krzysztof Lewandowski310026
12Jesper Knudsen111216
13Niklas Holm Pedersen021014
14Anze Grmek201014
15Nicklas Aagaard000101
16Jonny Wynant00u000
R1Matous Kamenik
R2Oskar Hurysz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×