Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Żużel. Drabik jeździł na nielegalnych papierach?

żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Jakub Bielak

Oceń Wpis

Żużel. Drabik jeździł na nielegalnych papierach?

Obecnie żużel w Polsce wszedł na taki poziom profesjonalizmu, że nie do wyobrażenia jest sytuacja, w której zawodnik, który teoretycznie powinien być zawieszony, bierze udział w zawodach. Jak dobrze jednak wiemy, kiedyś czasy były inne, a niektórzy prezesowie próbowali różnych zagrywek.

Zaskakujące fakty! Pojechał na „lewiźnie”?

Sławomir Drabik, bo o nim mowa, w 1995 roku stracił prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. O szczegółach tej sytuacji opowiadał w podcaście Jacka Dreczki „Mówi się żużel”. Jak się okazuje „Slammer” zapytany o to, czy jeszcze w sezonie 1995 wrócił na tor, wyjawił zaskakujące fakty. Jego zawieszenie miało trwać pół roku, tymczasem jak sam wspomina, na torze pojawił się szybciej i pojechał w zawodach w nielegalny sposób.

Czy ja jechałem? Mogłem polecieć na jakieś „lewiźnie”. Jest taka możliwość. Teraz kojarzę… i się ktoś jorgnął – słyszymy w „Mówi się żużel” z ust starszego z rodu Drabików.

Prezes załatwił

57-latek nie mógł sobie przypomnieć nazwiska prezesa, który wtedy pełnił tę funkcję we Włókniarzu. Wspomina jednak, że to właśnie sternik klubu załatwił nielegalny „papier”, dzięki któremu „Slammer” mógł pojechać w zawodach.

Z tego co pamiętam ten prezes to wymusił, że jest to do załatwienia, tylko trzeba zrobić taki trik i lecimy zawody. A ja się niepotrzebnie na to zapisałem. […] Coś było nielegalne na pewno z tego co pamiętam – mówi Drabik.

Reklamy

Oczywiście sprawa dotyczy wydarzeń sprzed niemal 30 lat, więc nawet jeśli to, co mówi były żużlowiec jest prawdą, nikt nie poniesie już za to żadnych konsekwencji. Doskonale obrazuje to jednak postęp jaki uczyniła nie tylko sama dyscyplina, ale sport w Polsce ogólnie. W dzisiejszych realiach takie przekręty byłyby niemożliwe do wykonania.

Fani żużla mogą przesłuchać rozmowy ze Sławomirem Drabikiem, a także z innymi gośćmi Jacka Dreczki, całkowicie za darmo między innymi w serwisie Spotify czy YouTube (link TUTAJ). Gorąco zachęcamy do zapoznania się z podcastem “Mówi się żużel”.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
343660246 827900082263032 5595933171482343305 n
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×