Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Dominacja Polonii w pierwszej rundzie Metalkas 2. Ekstraligi. Niesamowity mecz bydgoskiego juniora [RELACJA]

żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Edyta Wojdeł

Żużel. Dominacja Polonii w pierwszej rundzie Metalkas 2. Ekstraligi. Niesamowity mecz bydgoskiego juniora [RELACJA]

Za nami kolejne stracie 1. rundy Metalkas 2. Ekstraligi. Abramczyk Polonia Bydgoszcz wygrała na domowym owalu trzynastoma punktami. Natomiast Arged Malesa Ostrów Wielkopolski rozpoczęła sezon od nieprzyjemnej kontuzji jednego z czołowych seniorów zespołu.

Pierwszą serię startów od podwójnego prowadzenia, przez trzy okrążenia, rozpoczęli gospodarze. Jednakże Chris Holder przez cały bieg mocno walczył o drugą pozycję i finalnie wyrwał ją na ostatnich metrach Mateuszowi Szczepaniakowi. W biegu młodzieżowym do samego końca klarował się wynik remisowy, aczkolwiek ostatnie metry znów okazały się decydujące. Olivier Buszkiewicz tuż przed metą wyprzedził Sebastiana Szostaka, zapewniając kolejne dwupunktowe zwycięstwo bydgoszczanom. Po dwóch biegach tor wymagał zroszenia. W trzecim starcie doszło do kontaktu pomiędzy Glebem Chugunovem a Krzysztofem Buczkowskim, co niestety zakończyło się upadkiem obojga zawodników. Buczkowski został wykluczony, a Czugunov zabrany do szpitala.

W powtórce biegu w miejscu Gleba Chugunova wystąpił Sebastian Szostak. Był to pierwszy wygrany przez gości wyścig tego popołudnia. Ostatni start pierwszej serii był zarazem trzecim z rzędu Sebastiana Szostaka. Najlepiej ze startu ruszyli goście, jednakże na pierwszych metrach nastąpiło znaczące przetasowanie. Olivier Buszkiewicz bardzo intensywnie atakował przeciwników i znacząco przyczynił się do kolejnej wygranej Gryfów.

Po pierwszym równaniu mogliśmy oglądać kolejną walkę o punktowane pozycje, w szczególności w wykonaniu Tobiasza Musielaka. Dało to drugie tego popołudnia zwycięstwo gości. Bieg szósty ponownie zapewnił ciekawe przetasowania. Młody Franciszek Karczewski dzielnie bronił się przed atakami Chrisa Holder, co dało kolejne biegowe zwycięstwo gospodarzom. Siódmy wyścig był zarazem pierwszym podwójnym zwycięstwem żużlowców z Bydgoszczy. Jednakże Sebastian Szostak do końca próbował wyrwać jeden punkt Kai’owi Huckenbeckowi.

Trzecia kolejka rozpoczęła się od kolejnego upadku Krzysztofa Buczkowskiego, tym razem był on odwożony przez Wiktora Jasińskiego. Decyzją sędziego reprezentant Ostrowa został wykluczony. W drugiej odsłonie ósmego wyścigu mogliśmy obserwować zaciekłą walkę o dwa punkty między Tobiaszem Musielakiem i Olivierem Buszkiewiczem. Finalnie Musielak zdołał wyszarpać punkty juniorowi Gryfów. Z powodu wyjechania po za tor młodego bydgoszczanina, a co za tym idzie wykluczeniem, bieg zakończył się wynikiem 3:2. Dziewiąty starty ze startu bardzo dobrze rozpoczęli goście, jednakże Kai Huckenbeck szybko odbił pierwszą pozycję. Na ostatnim okrążeniu problemy z utrzymaniem przez Niemca motocykla wykorzystał Chris Holder. Dało to dwupunktową wygraną ostrowianom. Kolejny bieg zakończył się pierwszym w tym spotkaniu remisem.

Ostatnią serię startów rozpoczął remis, chociaż Chris Holder do ostatnich metrów walczył o najwyżej punktowaną pozycję. W biegu dwunastym goście postanowili skorzystać z rezerwy taktycznej wśród braci Szostaków. Nie dało to jednak oczekiwanego rezultatu. Franciszek Karczewski poradził sobie z przeciwnikiem. Dało to kolejne dwupunktowe zwycięstwo Gryfów. Kolejny wyścig ponownie obfitował w niesamowitą walkę o jeden punkt pomiędzy juniorem gospodarzy i seniorem gości.

Już przed biegami nominowanymi Abramczyk Polonia Bydgoszcz zapewniła sobie wygraną w swoim pierwszym spotkaniu tego sezonu. Pierwszą odsłonę wyścigu czternastego przerwał upadek Wiktora Jasińskiego i Oliviera Buszkiewicza. Decyzją sędziego wykluczony został ponownie żużlowiec z Ostrowa. Powtórka zakończyła się remisem. Ostatni start tego popołudnia należał do Chrisa Holdera, wyprzedził go jednak Andreas Lyager. Kai Huckenbeck usilnie gonił Australijczyka, finalnie zakończył jednak na trzeciej pozycji. Abramczyk Polonia Bydgoszcz zakończyła swoje pierwsze spotkanie tego sezonu trzynastoma punktami.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz pkt

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Andreas Lyager3303312
10Kai Huckenbeck32+123110+1
11Mateusz Szczepaniak121+1329+1
12Tim Soersen20204
13Krzysztof Buczkowskiw336
14Olivier Buszkiewicz31w116
15Franciszek Karczewski1113
16Bartosz Nowak

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski pkt

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXIVXVRazem
1Chris Holder20332212
2Frederik Jakobsen32122010
3Tobiasz Musielak012036
4Wiktor Jasiński03w1+1w4+1
5Gleb Chugunovu0
6Sebastian Szostak2121006
7Gracjan Szostak000
8Tobiasz Ptasznik
polonia arged
Fot. Michał Szmyd
metalkas
Fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *