Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. „Debiut na plus” – tak swój występ w meczu z Motorem ocenił junior Sparty

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. „Debiut na plus” – tak swój występ w meczu z Motorem ocenił junior Sparty

W niedzielnym meczu zaliczył całkiem udany debiut w PGE Ekstralidze, a swoją jazdą zachwycił wszystkich kibiców. Nikodem Mikołajczyk, bo o nim mowa, nie tylko zadebiutował, ale również zdobył dwa punkty z bonusem na torze w Lublinie.

Nikodem Mikołajczyk urodził się 4 sierpnia 2007 roku i w tą niedzielę otrzymał szansę debiutu w barwach Sparty. Junior z Wrocławia wystartował z numerem 7 na swoim kevlarze i już w pierwszym swoim biegu przyjechał przed kolegą z zespołu oraz zdobył punkcik. Kolejne dwa starty nie powiększyły jego dorobku punktowego, ale na pewno pozwoliły zebrać cenne doświadczenia, które zaowocowały w biegu dwunastym.

Nikodem Mikołajczyk zaprezentował niesamowitego ducha walki podczas rywalizacji z Bartoszem Bańborem o ostatni punkt i udało mu się przywieźć za plecami juniora Motoru. Finalnie dzień zakończył z czterema startami i dwoma punktami z bonusem na koncie. Sparta przegrała niedzielne spotkanie z Motorem aż 10 punktami.

-Debiut na plus. Jestem w wielkim szoku, że udało mi się te dwa punkty dowieźć, Jest to dla mnie ogromne szczęście, że udało mi się zadebiutować i dobrze wypaść. Pokonać też lepszego zawodnika ode mnie, bardziej doświadczonego. Myślę, że debiut jest na plus i bardzo dobrze czuję się z tym, że mogłem zadebiutować i myślę, że będzie tylko lepiej.

Ze względu na pogodę start meczu opóźnił się o godzinę, a sam tor wymagał pewnych prac, przez co nie był idealnie przygotowany do ścigania i stanowił wyzwanie dla żużlowców.

-Warunki były trudne – ocenił tor junior Sparty. – Zrobiło się potem twardo, dziurawo. Tor był wymagający. Wymagał bardzo dobrej techniki i trzymania mocno motoru.

Mikołajczyk w pewnym momencie meczu zanotował najwyższą prędkość na torze. -Prędkość miałem bardzo dobrą. Dobrze się spasowaliśmy. Prawie 120 km/h bodajże na prostej osiągnąłem. Prędkość była, więc czułem się bardzo dobrze na tym torze.

Nikodem Mikołajczyk w wywiadach pomeczowych mówił, jak się przygotowywał do meczu i, że najważniejsze było pozbycie się stresu i uwierzenie we własne możliwości. Junior Sparty przyznał również, że będzie starał się jak najlepiej odjechać zawody młodzieżowe w tym tygodniu, by mocno zaakcentować swoją gotowość do startów w najbliższym meczu.

Junior Sparty
Fot. Roman Biliński
Unia sparta
Fot. Własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *