Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Dawid Kownacki i pasja do żużla! Klub zaprosił na rozmowy o sponsoring klubu

żużel
Fot. PSŻ Poznań

Autor: Redakcja

Żużel. Dawid Kownacki i pasja do żużla! Klub zaprosił na rozmowy o sponsoring klubu

Dawid Kownacki, były reprezentant Polski w piłce nożnej, odkrył swoją drugą sportową pasję – żużel. Wspierając żużlowca Kacpra Gomólskiego z Utrapur Startu Gniezno, zyskał uwagę klubu. Jednak pomimo zaproszenia do rozmów o wsparciu II-ligowego ośrodka, na razie nie planuje sponsoringu klubowego.

To jest moja pasja i rzeczywiście jak tylko mogę, to jestem bardzo często gościem na różnych stadionach żużlowych. Znam wielu zawodników, fajnie jest oglądać żużel od tej drugiej strony, ale póki co, to tyle. Mimo, że moja wiedza jest dosyć spora na tym etapie, nie myślę na razie o sponsoringu klubowym – wyjaśnił Kownacki na łamach portalu sportowegniezno.pl

Kownacki, znany również z gry w Fortunie Duesseldorf i Werderze Brema, gdzie miał świetne występy w 2. Bundeslidze, nie miał łatwo w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mimo to, jego więź z żużlem jest mocna, a znajomość z Gomólskim sięga czasów Lecha Poznań.

Wspierając Gomólskiego w parkingu, Kownacki docenia rolę wsparcia psychicznego dla sportowców. Jego doświadczenie jako sportowca pozwala mu zrozumieć emocje i stres towarzyszące zawodnikom podczas zmagań. Jego rady dla Gomólskiego są cenione, ponieważ jego głos oparty jest na doświadczeniu i wrażliwości na potrzeby żużlowca.

Pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego i żużel zawsze był we mnie. Wiem jak ważne dla zawodnika jest wspieranie w parkingu i ja to w ten sposób widzę. Sam jestem sportowcem, wiem jaki stres i emocje towarzyszą podczas meczu, a dodatkowo znam Kacpra i wiem jakie emocje w nim buzują. Czasem więc po biegu wystarczy luźna rozmowa i już zawodnik wchodzi na zupełnie inny tryb — powiedział Dawid Kownacki w rozmowie z sportowegniezno.pl.

Pomimo trudności Gomólskiego w poprzednim sezonie, gdzie jego wyniki plasowały go na 30. miejscu pod względem skuteczności, zyskał on wsparcie klubu z Gniezna, podpisując nowy kontrakt. Pomimo tych przeciwności, jego determinacja przyniosła efekty i daje nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych rozgrywkach.

Kownacki 1
Fot. Łukasz Wilk
Start Genuzno
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *