Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Dariusz Sajdak upomina się odnośnie regulacji! -„A co Ty się Darek taki regulaminowy zrobiłeś? „

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Dariusz Sajdak upomina się odnośnie regulacji! -„A co Ty się Darek taki regulaminowy zrobiłeś? „

Dariusz Sajdak jest znaną postacią w świecie żużla. W przeszłości był mechanikiem wybitnych postaci takich jak Tony Rickardsson czy Jason Crump. W trakcie zeszłego sezonu dołączył on do teamu Patryka Dudka, z którym również będzie współpracował w tegorocznej kampanii. W swoich mediach społecznościowych Sajdak odniósł się do oferowanych przez jednego z producentów śrub do deflektora.

W serwisie Facebook producent części z Gniezna przedstawił ofertę nowych śrub do deflektora. Na to postanowił zareagować Dariusz Sajdak, który w swoim poście zapowiedział, że przed każdym odbiorem technicznym, będzie on zgłaszać obecność tych śrub komisarzowi technicznemu.

– Z wyprzedzeniem informuję, że na każdym odbiorze technicznym będę komisarzowi zwracał uwagę, że śruby te są nieregulaminowe (deflektor jest homologowany, co oznacza, że każdy jego element też), podobnie jak śruby tytanowe z wciśniętym kawałkiem stali, aby przechodziły „test magnesem”. Przypominam, że może to być podstawa do złożenia protestu!!! – napisał mechanik żużlowy.

Wobec takiej reakcji znanego w środowisku żużlowym człowieka inni nie mogli przejść obojętnie. W komentarzach pod postem Dariusza Sajdaka pojawiły się głosy zgadzające się z nim. Na wpis zareagowali również inni mechanicy, którzy postanowili zadrwić z członka teamu Patryka Dudka – A co Ty się Darek taki regulaminowy zrobiłeś? – zapytał się jeden z nich –  Jakaś nowa rola w GKSŻ? Bo chyba zapomniałeś się rozliczyć z Oskarem Fajferem i coś tam było z silnikiem jakimś ponoć kradzionym…ale nie no gdzie Ty…taki idealny – wskazuje inny.

W przeszłości Dariusz Sajdak miewał kontrowersyjne zdarzenia ze swoim udziałem, które w komentarzach pod postem zostały przytoczone. Tak było w zeszłym sezonie, kiedy wypożyczał Patrykowi Dudkowi zakupiony przez siebie na rynku silnik. Jednostka w wyniku donosu została zarekwirowana przez policję i nadal tam pozostaje. Należy podkreślić, że Sajdak nie otrzymał żadnych zarzutów w tej sprawie, a jest jedynie świadkiem. Z kolei w związku ze sprawą rozliczenia z zawodnikiem Stali Gorzów nie toczy się, póki co żadna sprawa sądowa, a umowa została rozwiązana przez chorobę byłego mechanika sześciokrotnego mistrza świata.

000HBMREN854223A C322 F4
Fot. Paweł Wilczyński
sajdak
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *