Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Czy osłabiona Unia znów się postawi? Fogo Unia Leszno – Platinum Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Czy osłabiona Unia znów się postawi? Fogo Unia Leszno – Platinum Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

W piątek 16 czerwca rozpoczniemy 10. rundę PGE Ekstraligi spotkaniem Fogo Unii Leszno z Platinum Motorem Lublin. W starciu osłabionych przez kontuzję drużyn faworytem będą gości.

Gdzie oglądać żużel w piątek? Plan transmisji ekstraligowych spotkań

Leszczynianie są najbardziej pechową drużyną w tym sezonie, kontuzję mają Janusz Kołodziej, Chris Holder, Grzegorz Zengota oraz Nazar Parnicki. Kibice mogli mieć nadzieję na powrót na tor Kołodzieja oraz Zengoty jednak klub poinformował, że lider „Byków” zawodnik z piątą średnią w PGE Ekstralidze nie wystąpi w piątkowym spotkaniu z powodu pękniętych żeber, które są skutkiem upadku w spotkaniu z ebut.pl Stalą, kiedy to wjechał w niego Oskar Paluch. Na swoich mediach społecznościowych Grzegorz Zengota również ogłosił, że w spotkaniu z Platinum Motorem Lublin nie pojedzie.

W ostatnim spotkaniu na swoim torze z ebut.pl Stal Gorzów Leszczynianie pomimo braku czterech zawodników zdobyli 41 punktów, a w Częstochowie długo stawiali się gospodarzom, kończąc spotkanie z dorobkiem 37 oczek.

Podczas trwania kontuzji liderów zdecydowanie odżyli Jaimon Lidsey, Bartosz Smektała oraz juniorzy. Damian Ratajczak oraz Antoni Mencel z każdym spotkaniem prezentują się coraz lepiej i potrafią pokonywać dużo bardziej doświadczonych rywali.

Sytuacja Fogo Unii Leszno w tabeli nadal nie jest taka zła, dzięki sześciu punktom zdobytym na samym początku sezonu. Jednak w tej kolejce domowe spotkania odjadą również rywale w walce o utrzymanie Cellfast Wilki Krosno oraz ZOOleszcz GKM Grudziądz. Dzięki czemu mogą zrównać się, a nawet wyprzedzić „Byki” w tabeli.

Natomiast w zespole gości tego spotkania Platinum Motor Lublin nadal brakuje kontuzjowanego Dominika Kubery. Pomimo tego ostatnio udało im się rozgromić Apator Toruń aż 59:31. Wtedy w zespole Macieja Kuciapy i Jacka Ziółkowskiego zadebiutował Fin Antti Voulas, który również dostanie szansę w Lesznie. Takiej drużynie jak Platinum Motor Lublin nie przytrafi się drugi wyjazdowy tak słaby mecz, jaki miał miejsce w Grudziądzu, gdzie polegli 56:34. Teraz pomimo braku Kubery są zdecydowanym faworytem, tym bardziej że Fogo Unia ma dużo większe kłopoty kadrowe.

W składzie gości doszło do kilku zmian jeśli chodzi o numery startowe Antti Voulas wskoczył pod czwórkę i będzie zaczynał w biegu numer cztery. Spotkanie rozpocznie nie tak jak dotychczas w tym sezonie duet Hampel-Holder tylko do doświadczonego indywidualnego vice mistrza świata z 2010 oraz 2013 parę w pierwszym wyścigu stworzy Fredrik Lindgren. Jan Rachubik widnieje w składzie Platinum Motoru Lublin na to spotkanie jednak nie należy spodziewać się jego występu, najpewniej zostanie zastąpiony przez Kacpra Grzelaka lub Bartosza Bańbora.

Oprócz spotkania z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz zawodnicy Motoru Lublin prezentują bardzo dobrą dyspozycję. Cała czwórka seniorów potrafi zdobywać dwucyfrówki, a junior Mateusz Cierniak punktuje, jak przystaje na indywidualnego mistrza świata do lat 21. W pierwszym spotkaniu Platinum Motor Lublin rozgromił Unię 65:25, teraz taki pogrom raczej nie będzie miał miejsca, chociaż goście mogą rządzić na stadionie im. Alfreda Smoczyka od samego początku.

Platinum Motor Lublin
1. Jarosław Hampel
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Antti Vuolas
5. Bartosz Zmarzlik
6. Mateusz Cierniak
7. Jan Rachubik

Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Maurice Brown
12. Jaimon Lidsey
13. Adrian Miedziński
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×