Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Czy Lokomotiv powstrzyma Stal przed trzecim zwycięstwem w tym sezonie? Texom Stal Rzeszów – Optibet Lokomotiv Daugavpils [ZAPOWIEDŹ]

Żużlowy
fot. Jakub Malec

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Czy Lokomotiv powstrzyma Stal przed trzecim zwycięstwem w tym sezonie? Texom Stal Rzeszów – Optibet Lokomotiv Daugavpils [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami kolejne starcie faworyta rozgrywek 2. ligi żużlowej Texom Stali Rzeszów, tym razem zmierzą się z drużyną z Łotwy Optibet Lokomotivem Daugavpils. Czy faworyci wrócą na zwycięską ścieżkę, a może Łotysze sprawią niespodziankę?

Bartosz Zmarzlik zalicza taśmę i wygrywa SGP w Chorwacji [RELACJA]

Gospodarze tego spotkania Texom Stal Rzeszów, w ubiegłym tygodniu doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Po nieudanej końcówce spotkania przegrali z Kolejarzem Rawiczem dwoma punktami. W składzie doszło do jednej zmiany, Mateusz Majchera zastąpi Bartosz Curzytek. Puste miejsce z numerem 15 zarezerwowane najpewniej dla zagranicznego juniora. Rzeszowianie są głównymi faworytami rozgrywek 2. ligi żużlowej po za wpadką w Rawiczu pewne zwycięstwa odnieśli z Piłą oraz w derbach w Tarnowie.

Zawodnicy Stali Rzeszów prezentują na początku tego sezonu bardzo dobrą formę m.in. Jacob Thorssell i Peter Kildemand, którzy legitymują się identyczną średnią na bieg 2,429. Od nich wcale nie odstaje Marcin Nowak 2,286. Jedynym słabym punktem drużyny z podkarpacia na razie jest pozycja polskiego młodzieżowca ani Bartosz Curzytek ani Mateusz Majcher nie są tak dobrze dysponowani jak zagraniczny junior Stali Anders Rowe.

Łotysze po dwóch spotkaniach mają dwa punkty na swoim koncie. Zanotowali wysoką porażkę w Rawiczu i sensacyjnie wygrali u siebie z Startem Gniezno. Lokomotiv w trakcie tego spotkania odrobił 10 punktową stratę i zwyciężył przeciwko spadkowiczowi z 1. ligi żużlowej. Liderem drużyny miał być Nick Morris jednak Brytyjczyk nie imponuje formą na początku tego sezonu.

Optibet Lokomotiv Daugavpils na pewno nie złoży broni w tym spotkaniu, w ubiegłym sezonie udało im się zwyciężyć na torze w Rzeszowie 47:43. Wtedy fenomenalnie na torze się prezentował młody Duńczyk Kevin Juhl Pedersen, zdobywając 13 punktów w tym 4 trójki.

Łotysze liczą na sprawienie niespodzianki takiej jak rok temu, ale Rzeszowianie chcą wrócić na zwycięską ścieżkę. Obyśmy byli świadkiem świetnego meczu, z wieloma mijankami. Start spotkania zaplanowano na godzinę 14:00.

Składy awizowane:

Texom Stal Rzeszów:
9. Marcin Nowak
10. Peter Kildemand
11. Kevin Woelbert
12. Rafał Karczmarz
13. Jacob Thorssell
14. Bartosz Curzytek
15.

Opibet Lokomotiv Daugavpils:
1. Kevin Juhl Pedersen
2. Jewgienij Kostygows
3. Steve Worrall
4. Danil Kolodinski
5. Nick Morris
6. Ernest Matjuszonoks
7.

fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *