Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Czy GKM podejmie rękawicę w walce o play-offy? Do Grudziądza przyjeżdża mocna Stal [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Czy GKM podejmie rękawicę w walce o play-offy? Do Grudziądza przyjeżdża mocna Stal [ZAPOWIEDŹ]

W pierwszym z dwóch niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi ZOOleszcz GKM Grudziądz podejmie na własnym torze drużynę ebut.pl Stali Gorzów. Po sensacyjnym zwycięstwie Unii Leszno nad Spartą grudziądzanom znacznie oddaliła się wizja play-offów. Jedno jest jednak pewne – wygrana ze Stalą, tak czy inaczej, jest konieczna, by o nie powalczyć.

Paweł Przedpełski wypowiedział się na temat poprawy względem słabego występu we Wrocławiu

Gospodarze niedzielnego starcia tracą w tej chwili dwa punkty do zajmującej szóstą pozycję Fogo Unii Leszno. Ta ma przed sobą jeszcze wyjazd do Krosna, gdzie z pewnością powalczy o kolejne trzy „oczka”. GKM musiałby zatem zaliczyć niesamowitą końcówkę sezonu, by wejść do najlepszej „szóstki”. Pierwszym krokiem jest pokonanie Stali za trzy punkty. W ostatniej kolejce podopieczni Janusza Ślączki musieliby również wygrać w Częstochowie. Aby jednak w ogóle rozważać taki scenariusz w meczu pod Jasną Górą, ZOOleszcz GKM musi rozprawić się z gorzowską ekipą.

A o to nie będzie łatwo. Gorzowianie plasują się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli z szesnastoma „oczkami” na koncie. Ewentualna wygrana w Grudziądzu znacznie przybliżyłaby ich do wyprzedzenia Tauron Włókniarza Częstochowa i zajęcia tym samym trzeciego miejsca po rundzie zasadniczej. Wielkiej różnicy oczywiście to nie zrobi, bo podopieczni Stanisława Chomskiego i tak niemal na pewno w ćwierćfinale zmierzą się z częstochowską ekipą.

Niedzielnego spotkania przy Hallera nikt jednak nie odpuści. Gospodarze chcą podtrzymać swoje szanse na historyczny awans do fazy play-off, a gorzowianie chcą po raz kolejny udowodnić swoją siłę – tym razem na trudnym i wymagającym terenie.

Awizowane składy

ZOOleszcz GKM Grudziądz:

9. Max Fricke
10. Gleb Czugunow
11. Wadim Tarasienko
12. Frederik Jakobsen
13. Nicki Pedersen
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra

ebut.pl Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Oskar Paluch
7. Jakub Stojanowski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *