Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Czas na starcie mistrza Polski z beniaminkiem PGE Ekstraligi. Czy Motor Lublin pewnie pokona Falubaz na swoim torze? [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Czas na starcie mistrza Polski z beniaminkiem PGE Ekstraligi. Czy Motor Lublin pewnie pokona Falubaz na swoim torze? [ZAPOWIEDŹ]

Ostatni raz na torze w Lublinie spotkali się trzy lata temu. Od tamtego momentu Motor zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski, a Falubaz po dwóch latach tułaczki w końcu wrócił do PGE Ekstraligi. Jak tym razem zakończy się spotkanie tych drużyn?

Twierdza przy Z5

Orlen Oil Motor Lublin ma za sobą fenomenalny początek sezonu. Wygrane absolutnie wszystkie spotkania i bezsprzeczna dominacja, nie tylko u siebie, ale również na wyjeździe. Czy dało się lepiej wejść w sezon? Zdecydowanie nie. Cała drużyna jedzie i nie zawodzi, nawet jak poszczególni zawodnicy mają gorszy dzień. Wszyscy w Lublinie spodziewają się zdecydowanego zwycięstwa przy Z5 i podtrzymania statusu twierdzy nie do zdobycia. Wszystko zdaje się sprzyjać Koziołkom: brak kontuzji, piękna pogoda, własny tor, świetnie przygotowani zawodnicy. Czy faktycznie możemy już dopisać dwa punkty Mistrzom Polski?

Hampel – klucz do sukcesu?

NOVYHOTEL Falubaz Zielona Góra rozpoczął sezon przyzwoicie. Niewielka porażka w meczu z Wrocławiem oraz Gorzowem, do tego zwycięstwo z GKM i remis w Lesznie. Zielonogórskie Myszy aktualnie zajmują 5. miejsce w tabeli. To dobre wejście w sezon beniaminka, którego najmocniejszym atutem są bracia Pawliccy, Rasmus Jensen oraz Jarosław Hampel. I to właśnie ten ostatni może okazać się kluczowy dla drużyny z Winnego Grodu. Jarosław Hampel zna tor w Lublinie jak własną kieszeń, w końcu spędził w Lublinie aż cztery sezony, a w zeszłym był nawet kapitanem Koziołków. Kto jak nie on może poprowadzić Falubaz do zwycięstwa na tym trudnym torze?

Czy Falubaz, jako pierwsza drużyna w sezonie, postawi się Koziołkom? Czy Beniaminek pokona Mistrza? Czy Hampel pamięta, jak się jeździ w Lublinie? Czy Motor obroni twierdzę przy Z5? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w piątek, kiedy to o godzinie 18:00 zawodnicy wyjadą na tor. Spotkanie możecie oglądać na Eleven Sports 1 lub śledzić jego przebieg na naszej stronie.

Orlen Oil Motor Lublin

9. Dominik Kubera
10. Mateusz Cierniak
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Wiktor Przyjemski
15. Bartosz Bańbor
16.

NovyHotel Falubaz Zielona Góra

1. Jarosław Hampel
2. Jan Kvech
3. Rasmus Jensen
4. Przemysław Pawlicki
5. Piotr Pawlicki
6. Kacper Rychliński
7. Oskar Hurysz
8.

20240426 DSC02724
Fot. Kazimierz Kożuch
MAAS 050524 71 1
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *