Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Cudowny comeback Texom Stali Rzeszów! Gniezno pokonane po raz trzeci

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Cudowny comeback Texom Stali Rzeszów! Gniezno pokonane po raz trzeci

W zaległym meczu 5. kolejki 2. Ligi Żużlowej Start Gniezno podejmował Texom Stal Rzeszów. Przez cały mecz prowadzili gospodarze, ale przy czwartej serii przewaga Gnieźnian zaczęła topnieć. Ostatecznie stopniała w 15. biegu.

Najlepiej wśród Rzeszowian radzili sobie Marcin Nowak (13+1) i Peter Kildemand (10+4). Honoru Gniezna najlepiej bronili Hubert Łęgowik (10), Kacper Gomólski (8) i Sam Masters (9)

Orzeczenie KOL dotyczące meczu 6. rundy Cellfast Wilki Krosno – ebut.pl Stal Gorzów. Kara finansowa i odjęcie punktu!

W pierwszych dwóch biegach decydował tylko start i pierwszy łuk. Królowali w tym aspekcie gospodarze. Po polewaniu toru swój wyścig wygrał Peter Kildemand. Pierwsze emocje na trasie ujrzeliśmy w biegu 4. Jacob Thorsell wygrał start, ale najpierw wyprzedził go Knudsen, a na ostatnim okrążeniu w podobnym stylu poradził sobie ze Szwedem Tim Soerensen.

Przewaga gospodarzy po pierwszej serii wynosiła 10 punktów. Druga przyniosła zdecydowanie więcej emocji. W wyścigu 5. przy prowadzeniu 4:2 na ostatniej prostej Jacob Thorsell minął Kacpra Gomólskiego doprowadzając do wygranej biegowej 5:1. W następnych biegach obejrzeliśmy dwie niespodzianki. Najpierw Mikołaj Czapla przez trzy okrążenia wiózł za sobą Marcina Nowaka i Kevina Woelberta. Ten pierwszy jednak wyprzedził go na ostatnim okrążeniu i junior musiał zadowolić się trzecią lokatą. W następnej rywalizacji za upadek na pierwszym wirażu wykluczony został Tim Soerensen. W powtórce świetnym startem popisał się junior Stali – Mateusz Majcher. Jadący za jego plecami starszy kolega – Peter Kildemand odpierał ataki wściekłego Huberta Łęgowika. Kolejna wygrana 5:1 gości pomogła odrobić straty do czterech „oczek”.

Po kolejnym równaniu toru zobaczyliśmy kolejne solidne biegi. W 8. wyścigu Jesper Knudsen na ostatnim łuku wyrwał punkt Rafałowi Karczmarzowi. Sztab szkoleniowy Texom Stali skorzystał z rezerwy taktycznej w biegu 9. Za Kevina Woelberta pojechał Peter Kildemand. Zdobył on jeden punkt, przyjeżdżając na 3:3 z Marcinem Nowakiem. Duńczyk jechał bieg po biegu w wyścigu 10. Po ostrym ataku na Kacpra Gomólskiego jednak upadł i został wykluczony. W tej rywalizacji jako kolejna rezerwa taktyczna pojechał Mateusz Majcher za Philipa Hellstroema-Bangsa, ale przywiózł on tylko jeden punkt. Do ostatnich metrów walczył ze Zbigniewem Sucheckim.

Czwartą serię znacznie lepiej zaczęli goście po pewnej wygranej 5:1 w biegu 11. W 12. pojechał Philip Hellstroem-Bangs za Mateusza Majchera z rezerwy taktycznej. Ta decyzja wzbudziła zdziwienie wśród ekspertów, gdyż Majcher radził sobie zdecydowanie lepiej. Rezerwa jednak opłaciła się, gdyż Bangs wygrał z Mikołajem Czaplą, a mało brakło, żeby wyprzedził Sucheckiego.

Sporo kontrowersji wzbudził bieg 13. Obie drużyny jechały na 3:3 w pierwszej odsłonie, ale sędzia przerwał wyścig zauważywszy mikro ruch u Sama Mastersa. Sędzia wykluczył go udzielając drugiego ostrzeżenia. Stal powtórkę wygrała 5:1, odrabiając stratę do dwóch punktów.

Wszystko rozstrzygnęły biegi zawodników nominowanych, a w zasadzie 15. gonitwa. W 14. rywalizacji pewnie wygrał Hubert Łegowik przed Karczmarzem i Thorsellem. W najważniejszym biegu pewnie spod taśmy wyszli Marcin Nowak i Peter Kildemand. Sam Masters próbował wyrywać meczowy remis przeciwnikom, ale ta sztuka nie udała się dzięki świetnej defensywie pary rzeszowskiej.

TEXOM STAL RZESZÓW

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Marcin Nowak22231+1313+1
2Kevin Woelbert000
3Rafał Karczmarz030328
4Jacob Thorsell12+122+11+18+3
5Peter Kildemand32+11+1W/U2+12+110+4
6Philip Hellstroem-BangsT022
7Mateusz Majcher1315
8Mateusz TudzieżNS

START GNIEZNO

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Hubert Łęgowik3130310
10Tim Soerensen2+1W/U013+1
11Kacper Gomólski113308
12Zbigniew Suchecki1+102+114+2
13Sam Masters233W19
14Jesper Knudsen33107
15Mikołaj Czapla2+1103+1
16Adrian SaksNS

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *