Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. „Cieszy nas to zwycięstwo” – kapitan Koziołków podsumował niedzielny mecz z Częstochową

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. „Cieszy nas to zwycięstwo” – kapitan Koziołków podsumował niedzielny mecz z Częstochową

Niedzielny mecz pomiędzy Motorem a Włókniarzem zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Najsłabszym punktem lubelskiej drużyny stanowił kapitan – Jarosław Hampel, który w czterech startach przywiózł tylko 4 punkty. Dziennikarzom udało się zamienić z nim dosłownie kilka słów.

Żużel. Sławomir Knop z jasną deklaracją na temat składu Kolejarza do końca sezonu “Myślę, że pojeździmy dzieciakami”

Swoją wypowiedź zawodnik Motoru zaczął od oceny spotkania oraz postawy całej drużyny:
„Tak to wyglądało i na pewno nas to cieszy, bo pojechaliśmy tutaj dużo lepiej. Chłopacy mieli dobrą prędkość, dobre starty i to na pewno nam pomagało, żeby wygrywać biegi. To wszystko fajnie się poukładało, bo myśleliśmy, że może być ciężej. Częstochowa potrafi pojechać super zawody, mają dobrych zawodników. Cieszy nas to zwycięstwo.”

Jarosław Hampel został zapytany o to czy to Motor tak świetnie pojechał niedziele spotkanie, czy może Włókniarz tak słabo.
„Trudno tak naprawdę ocenić to w tym momencie, ale my z reguły czujemy się na tym torze dość dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jest jakiś taki schemat, który działa i pozwala nam wygrywać biegi, więc wykorzystujemy to.”

Tor w Lublinie pozwalał w niedzielę zawodnikom jeździć również po szerokiej, dlatego Hampel został zapytany, czy musieli mocno pracować nad ustawieniami swoich motocykli.
„Trochę było zmian. Trochę inaczej jechaliśmy, bo ten tor był bardziej suchy niż zwykle.”

Ostatnią poruszoną kwestią były plotki dotyczące ewentualnego przejścia kapitana Koziołków do GKM.
„Nie skupiam się nad tym i tak szczerze mówiąc, tego nie śledzę. Mam głowę zaprzątaną tym, by poprawić swoją dyspozycję i to jest w tym momencie najistotniejsze dla mnie, w kontekście zbliżających się play-offów.”

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *