Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. „Chciałbym zdobyć 150 punktów”. Chce zrobić krok do przodu w nowym klubie

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. „Chciałbym zdobyć 150 punktów”. Chce zrobić krok do przodu w nowym klubie

Daniel Kaczmarek jest jednym z zawodników, którzy przed sezonem 2024 zmienili otoczenie. 26-latek odszedł z Gdańska i trafił do łódzkiego Orła. W nowej drużynie chce wykonać krok naprzód w swojej karierze.

Transfer z Gdańska do Łodzi

Tak się złożyło, że zarówno w Gdańsku, jak i Łodzi doszło między sezonem 2023 a 2024 do dużej przebudowy składu. Obie drużyny zamieniły się również bezpośrednio poszczególnymi zawodnikami. Do Gdańska z Orła przeszli Tom Brennan i Mateusz Tonder i Niels-Kristian Iversen. W odwrotnym kierunku podążył za to Daniel Kaczmarek. Wychowanek Unii Leszno spędził nad morzem co prawda tylko rok, ale zdążył zżyć się z tamtejszym środowiskiem.

Na pewno zżyłem się z tamtymi kibicami, z otoczeniem, z całym klubem i ludźmi, którzy tam pracowali, ale podjąłem taką decyzję i trzeba iść dalej. Jakoś łatwo to nie przyszło, bo było fajnie i z Gdańska mam miłe wspomnienia – tłumaczy swoje odejście z Gdańska Daniel Kaczmarek w rozmowie z ekstraliga.pl

Przygotowania do sezonu

Wkraczamy już w ostatnią fazę przygotowań do sezonu. Zawodnicy opuszczają już sale czy siłownie i skupiają się już na rozpoczęciu jazdy na dwóch kółkach. Właśnie takie plany ma 27-latek, który już szuka okazji, by przerzucić się na motocykle i pozostać na nich już do początku sezonu.

Mi tak naprawdę została końcówka tych przygotowań, więc trzymam to, co wypracowałem zimą. W przyszłym tygodniu mamy mieć mini zgrupowanie na motocrossie, które miało się odbyć wcześniej, ale deszcz pokrzyżował nam plany. Myślę, że jak wyjedziemy na ten motocross, to będę te treningi kontynuował tak długo, aż nie zamienię tego motocykla na motocykl żużlowy. Teraz jest podtrzymywanie tego co zrobiłem, najcięższy okres mam za sobą i gdzieś tam się rozglądam za zmianą sali czy siłowni na motocykl – zapowiada dwukrotny młodzieżowy indywidualny mistrz Polski.

Daniel Kaczmarek o swoich celach

Większość żużlowców nie lubi otwarcie mówić o swoich celach sportowych na kolejny rok. Konkretne liczby padają już w ogóle bardzo rzadko. Tymczasem nowy zawodnik łódzkiego Orła bez ogródek zakomunikował, ile punktów w Metalkas 2. Ekstralidze go zadowoli. Oprócz tego chce on awansować do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Chciałbym zdobyć 150 punktów dla H. SKRZYDLEWSKA ORŁA oraz awansować do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski – na łamach ekstraliga.pl o swoich celach mówi nowy nabytek H.Skrzydlewska Orła Łódź.

żużel w sobotę
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas
Daniel Kaczmarek
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *