Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Były prezes ekstraligowego klubu ocenia transfer Wiktora Przyjemskiego

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jan Kamiński

Żużel. Były prezes ekstraligowego klubu ocenia transfer Wiktora Przyjemskiego

Postać genialnego młodzieżowca, który w ostatnich latach zachwycał swoją jazdą w barwach Polonii Bydgoszcz, była rozchwytywana wśród wielu zespołów na co dzień występujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Wiktor Przyjemski ostatecznie wybrał mistrzowską ekipę z Lublina. Swoje zdanie na temat tego transferu w magazynie Best Speedway TV wyraził były prezes Stali Gorzów, Ireneusz Zmora.

W minionym sezonie Wiktor Przyjemski w wieku 18 lat został najskuteczniejszym zawodnikiem na zapleczu PGE Ekstraligi, notując średnią biegopunktową na poziomie 2,500 punktu. Był najjaśniejszym punktem bydgoskich „Gryfów”, drużyny, w której się wychował. Podjął jednak decyzję o tym, aby sprawdzić swoje umiejętności na wyższym poziomie i w sezonie 2024 będziemy mogli oglądać, jak zdobywa punkty dla drużyny Motoru Lublin. Tak ten ruch podczas wizyty w naszym magazynie skomentował Ireneusz Zmora, który przez kilka lat zajmował pozycję prezesa Stali Gorzów.

Moim zdaniem największy obecnie talent w polskim żużlu. Chłopak, który będzie miał w tym sezonie raptem 19 lat, czyli mając lat 18, został najlepszym zawodnikiem 1 Ligi, zostawiając z tyłu wielu zawodników o wielkich nazwiskach. To jest transfer, po pierwsze uważam bardzo fajnego zawodnika, a po drugie taki transfer, który no jednak betonuje ten Motor Lublin na szczycie tabeli Speedway Ekstraligi. Wiktor Przyjemski doskonale ten skład uzupełnia, to jest skład w zasadzie bez dziur i murowany faworyt do złota – komentuje.

Ireneusz Zmora twierdzi, że młody zawodnik idealnie pasuje do układanki trenera Macieja Kuciapy i „Koziołki” z nim w składzie będą niesamowicie silnym zespołem. Sam Wiktor Przyjemski będzie mógł się rozwijać wśród takich zawodników jak czterokrotny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, czy Fredrik Lindgren. Pozostaje jedynie dalej obserwować rozwój utalentowanego juniora, który już w przyszłym sezonie może jeszcze bardziej wstrząsnąć żużlowym światem.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
Wiktor Przyjemski
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *