Przejdź do treści
PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Żużel. Były działacz żużlowy ocenia terminarz ebut.pl Stali Gorzów

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Były działacz żużlowy ocenia terminarz ebut.pl Stali Gorzów

Na łamach gorzowskich mediów — gorzowskie.pl były prezes tamtejszego klubu, ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski, Ireneusz Maciej Zmora ocenia terminarz zespołu z województwa lubelskiego. Zaznacza między innymi, fakt, że na początek warto mieć rywala, którego są w stanie pokonać.

Ciężki początek sezonu Stali Gorzów

14 grudnia chwilę po godzinie 20:00 w specjalnym Magazynie PGE Ekstraligi w Canal+ ogłoszono zestaw par 1. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W niej ebut.pl Stal Gorzów po raz kolejny na inaugurację podejmie For Nature Solutions KS Apator Toruń. Różnica polega jednak na tym, iż w roku 2023 obie ekipy zmierzyły się w Toruniu. Teraz do pojedynku dojdzie na Stadionie Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie Stalowcy udadzą się na daleki wyjazd, na drugi koniec kraju, aby sprawdzić siłę Mistrza Polski — Platinum Motoru Lublin. Później powrócą na swój owal i zmierzą się z Tauron Włókniarzem Częstochową.

Zatem terminarz ligi nie oszczędza gorzowian i na sam początek sezonu, czekają ich bardzo wymagającego i ciężkie konfrontacje. Na ten temat na łamach gorzowskie.pl wypowiedział się były prezes Stali Gorzów — Ireneusz Maciej Zmora.

Ważne jest, aby w pierwszym meczu, mieć rywala, z którym powinno sobie poradzić. Przy pierwszej kolejce tor nie musi być atutem gospodarzy i może być dla miejscowych niespodzianką. Dlatego dobrze, że pierwszym rywalem Stali nie jest drużyna z Lublina czy Wrocławia. Toruń wydaje się w zasięgu, nawet kiedy tor nie będzie, naszym atutem. Ciekawe starcie będzie w drugiej kolejce, gdzie Stal Gorzów uda się do Lublina. Według mojej oceny — są to dwie najlepsze drużyny w Ekstralidze. Lublinianie też nie muszą mieć w drugiej kolejce atutu swojego toru, zwłaszcza o tej porze roku i może być tam niespodzianka — oznajmia w rozmowie z portalem gorzowskie.pl.

Więcej meczów w niedzielę

Kolejnym dość ciekawym faktem jest, iż Stal Gorzów w nowym sezonie większość spotkań rozegra, nie w piątek jak miało to miejsce w 2023 roku, lecz w niedziele, co świadczy o tym, że władze ligi docenili klub z Gorzowa Wielkopolskiego. Na 14. kolejek zasadniczej rundy gorzowianie aż 9. rozegrają na koniec weekendu. Dwukrotny Drużynowy Mistrz Polski podkreśla, że jest to na tyle ostatnie, bowiem istnieje ryzyko, że po sobotnich rundach Grand Prix zawodnicy drużyn przeciwnych nie będą w pełnej dyspozycji, bądź też będą się zmagać z urazem.

Dużo meczów w Gorzowie będzie w niedzielę, to oznacza, że telewizja doceniła jakość tej drużyny. Jest też druga strona medalu, czyli Speedway Grand Prix i ryzyko takie, że ci zawodnicy, którzy będą startować w sobotę, mogą mieć uraz i nie będą mieli czasu, aby przygotować się do ligi — podkreśla.

Terminarz dla Stali Gorzów jest w miarę łaskawy. Dobry, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość organizacji memoriału Edwarda Jancarza. Ponieważ inauguracja ligi jest dopiero 14 kwietnia. Idealnym momentem na organizację imprezy jest koniec marca i początek kwietnia, ewentualnie tydzień później – wyjaśnił.

352379618 10227269614980475 5048919894581266620 n
Fot. Paweł Wilczyński

Terminarz ebut.pl Stali Gorzów w rundzie zasadniczej w sezonie 2024:

 • 1. kolejka — For Nature Solutions KS Apator Toruń, niedziela, 14 kwietnia (dom)
 • 2. kolejka — Platinum Motor Lublin, piątek, 19 kwietnia (wyjazd)
 • 3. kolejka — Tauron Włókniarz Częstochowa, niedziela, 28 kwietnia (dom)
 • 4. kolejka — ENEA Falubaz Zielona Góra, niedziela 5 maja (wyjazd)
 • 5. kolejka — ZOOleszcz GKM Grudziądz, niedziela, 19 maja (dom)
 • 6. kolejka — Betard Sparta Wrocław, niedziela, 26 maja (wyjazd)
 • 7. kolejka — FOGO Unia Leszno, piątek, 31 maja (dom)
 • 8. kolejka — For Nature Solutions KS Apator Toruń, niedziela, 9 czerwca (wyjazd)
 • 9. kolejka — Platinum Motor Lublin, niedziela, 23 czerwca (dom)
 • 10. kolejka — Tauron Włókniarz Częstochowa, piątek, 5 lipca (wyjazd)
 • 11. kolejka — ENEA Falubaz Zielona Góra, niedziela, 21 lipca (dom)
 • 12. kolejka — ZOOleszcz GKM Grudziądz, piątek, 26 lipca (wyjazd)
 • 13. kolejka — Betard Sparta Wrocław, niedziela, 4 sierpnia (dom)
 • 14. kolejka — FOGO Unia Leszno, piątek, 9 sierpnia (wyjazd)
353450955 10227269607860297 8692305207717093455 n
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *