Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Był na jednym obozie i poleciał na drugi. „Wolę cieplejsze kraje”

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Był na jednym obozie i poleciał na drugi. „Wolę cieplejsze kraje”

Pod koniec stycznia żużlowa Reprezentacja Polski wyleciała na zgrupowanie na Maltę, jednym z jego uczestników był zawodnik Fogo Unii Leszno Damian Ratajczak.

Żużlowa Reprezentacja Polski odbyła zgrupowanie na przełomie stycznia oraz lutego tak jak w tamtym roku na Malcie. Uczestnikami obozu było trzech żużlowców Fogo Unii Leszno, w tym vice mistrz świata juniorów z ubiegłego roku Damian Ratajczak. 18-latek był gościem ostatniego magazynu Best Speedway TV podczas, którego opowiedział o zgrupowaniu kadry na Malcie.

– Super było, gdzieś można doświadczyć więcej tego słońca niż u nas to wygląda z pogodą w Polsce, super uczucie gdy wstajesz rano i gdzieś się słońce przebija przez okna więc naprawdę super uczucie no i fajna atmosfera trenować gdzieś z czołowymi zawodnikami w Polsce i złapać z nimi jeszcze lepszy kontakt, czuć się wśród nich jakbyś przebywał czas z dobrymi kolegami, więc było super.

– Też dostaliśmy trochę w kość, bo były dwa treningi dziennie, więc też myślę, że obóz przyniesie efekty w sezonie. Pomimo tego złapaliśmy też dobry kontakt wszyscy razem jako cała ekipa i też jeden dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Malty. Całej się nie udało zwiedzić, ale w zeszłym roku też trochę zwiedziliśmy w tym też, więc naprawdę fajnie został ten obóz zorganizowany i dosyć dobrze przepracowany. – opowiedział o obozie kadry żużlowiec Fogo Unii Leszno.

Po wyjeździe na Maltę Ratajczaka czekał kolejny obóz z „Bykami”. Drużyna z Leszna przygotowuje się do sezonu w Hiszpanii od 2017 roku z przerwą w 2020 oraz 2021 roku z powodu pandemii.

– Ja osobiście wole cieplejsze kraje tak jak to było na Malcie możliwość jazdy na rowerze, nie musisz się też grubo ubierać czy też bieganie przy takiej pogodzie jest super. Teraz czeka mnie też obóz z Unią Leszno lada chwila wyjeżdżamy dokładnie to w sobotę do Hiszpanii i też tam będzie super pogoda, więc nie mogę się doczekać. – twierdzi srebrny medalista SGP2.

Pod koniec stycznia Ratajczak uczestniczył w zgrupowaniu żużlowej Reprezentacji Polski na Malcie, zaraz wyruszy do Hiszpanii wraz ze swoją drużynę Fogo Unią Leszno. Czy natłok obozów w tak krótkim czasie przeszkadza czy jednak nie ma znaczenia? Odpowiedział Damian Ratajczak podczas magazynu Best Speedway TV.

– Jak najbardziej po mojej myśli, bo gdzieś fizycznie czy też psychicznie nie ma żadnego problemu. Cały czas jestem też głodny tych treningów, gotowy na to wszystko, więc nie po to też każdy z nas ciężko pracuje zimą na sali, żeby teraz mieć możliwość wyjazdów na takie obozy gdzieś w ciepłe kraje. Jak widać gdzieś większość zespołów korzysta jakby i wybiera się w ciepłe kraje na obozy ze swoimi drużynami i myślę, że gdzieś tam każdy lubi i myślę, że większość osób jak byliśmy na kadrze się uśmiechało widząc to słońce i mogliśmy wszyscy razem pojechać na rowery czy pobiegać. – powiedział Ratajczak.

Damian Ratajczak
Fot. Czarny Produtions
Unia Leszno
Fot. Bartosz Glapiak

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *