Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Speedway 2. Ekstraliga bez wyraźnego faworyta. Ekspert Canal Plus komentuje

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Speedway 2. Ekstraliga bez wyraźnego faworyta. Ekspert Canal Plus komentuje

Arged Malesa Ostrów w oknie transferowym znacząco zmieniła swoją drużynę. Po dużych wzmocnieniach ostrowianie wyrastają na jednego z faworytów Speedway 2. Ekstraligi, która zapowiada się na wyrównane rozgrywki. Okres transferów i przyszłoroczne rozgrywki skomentował dla Kuriera Ostrowskiego Jacek Gajewski.

Duże zmiany w składach zespołów

Nie tylko w Ostrowie poczyniono wiele zmian. Swoje składy pozmieniali zarówno w Krośnie, gdzie wymieniono zespół z PGE Ekstraligi, jak i w Bydgoszczy, która to Polonia pożegnała się z Wiktorem Przyjemskim. Wzmocnienia doszły również do zespołu ROW-u Rybnik. Duże zmiany spowodowały, że liga będzie bardziej wyrównana, a walką o awans będziemy mogli emocjonować się do samego końca. Tak dla Kuriera Ostrowskiego skomentował okres transferowy na zapleczu PGE Ekstraligi Jacek Gajewski.

– Dużo się działo i dużo takich ciekawych ruchów się działo, chociażby właśnie na przykładzie drużyny z Ostrowa widać, że dość takie duże, głębokie zmiany nastąpiły i generalnie w większości drużyn ten okres transferowy był bardzo gorący i tych zmian było dość sporo, ale też to były takie zmiany, które mam nadzieję, że spowodują, że w przyszłym roku te rozgrywki jeżeli chodzi zwłaszcza o walkę o awans do Ekstraligi Żużlowej, do tej najwyższej klasy rozgrywkowej, będą o wiele ciekawsze.

– W tym roku to były bardzo mocno zdominowane przez ekipę z Zielonej Góry, ale w tej chwili widać, że te transfery ta siła drużyn się tak zrównoważyła i te transfery wpłynęły mocno na to, że ta liga powinna być wyrównana – mówił dla Kuriera Ostrowskiego.

MAAS 170923 55
Fot. Marta Astachow

Przyszłoroczny skład ostrowskiej drużyny

W drużynie Ostrowskiej doszło do kilku ważnych zmian. Doszli zawodnicy bezpośrednio z elity-Gleb Chugunov, Fredrik Jakobsen, Wiktor Jasiński i Chris Holder, który powrócił do Ostrowa po rocznej przerwie. Co według eksperta Canal Plus ważne, w drużynie pozostała para juniorów Szostak-Krawczyk. Młodzieżowcy ostrowian mogą być kluczowym punktem w walce o awans, gdyż na papierze prezentują się najlepiej ze wszystkich formacji młodzieżowych.

– Te zmiany były dość poważne, dość duże, że są powroty, jak chociażby Chrisa Holdera i dość duże, dość głębokie zmiany, bo doszedł Chugunov, doszedł Jakobsen, też nowy zawodnik na pozycji U24. To, co chyba też kibiców w Ostrowie cieszy, że nie doszło do zmian tam, gdzie pewnie te zmiany nastąpiłyby w stronę Ekstraligi.

– Mam tu na myśli juniorów, którzy gdzieś budzili zainteresowanie klubów ekstraligowych, ale udało się w Ostrowie ich zatrzymać i ten duet Jakub Krawczyk-Sebastian Szostak pozostanie w Ostrowie, co też chyba jest istotną rzeczą, jeżeli patrzy się na te rozgrywki pierwszoligowe, że to powinien być duet, który może mieć ogromne znaczenia dla Ostrowa jeżeli chodzi o walkę o ten najwyższy cel, czyli o awans – mówił Gajewski.

MAAS 170923 4
Fot. Marta Astachow

Brak wyraźnego faworyta

Obecnie wytypowanie zdecydowanego faworyta do zwycięstwa w lidze jest bardzo trudne, gdyż cztery drużyny mają potencjał na to, aby w przyszłym roku cieszyć się z awansu do PGE Ekstraligi. Według Jacka Gajewskiego o promocję do elity powalczą zespoły z Ostrowa, Bydgoszczy, Krosna i Rybnika.

– Wydaje mi się, że jest grupa czterech-pięciu zespołów, które powinny walczyć o awans do Ekstraligi, także te rozgrywki naprawdę zapowiadają się bardzo ciekawie i myślę, że z grona chyba tej czwórki Krosno, Rybnik, Bydgoszcz, Ostrów, tutaj w tym gronie bym szukał drużyny, która powinna powalczyć o awans.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *