Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Żużel. Bohater Stali Gorzów zadowolony ze zwycięstwa w Ekstralidze U24 „Naprawdę się cieszymy, że podołaliśmy i zdobyliśmy tą ligę U24”

Żużel

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Bohater Stali Gorzów zadowolony ze zwycięstwa w Ekstralidze U24 „Naprawdę się cieszymy, że podołaliśmy i zdobyliśmy tą ligę U24”

We wtorek na torze w Krośnie odbył się rewanżowy mecz finałowy Ekstraligi U24. O zwycięstwo rywalizowały miejscowe Wilki z gorzowską Stalą, która miała 9 punktów zaliczki z poprzedniego spotkania. Ostatecznie gorzowianie zwyciężyli i wygrali drugą edycję rozgrywek do lat 24.

Po meczu bohater Stali, Oskar Paluch, zapytany został o sukces, jakim niewątpliwie jest zostanie drużynowym mistrzem Polski do lat 24. Młodzieżowiec odpowiedział, że to zwycięstwo jest dla nich osiągnięciem, a przez cały sezon ciężko pracowali i cały zespół jest szczęśliwy z tego, że im się udało.

No tak dokładnie. Cały sezon ciężko pracowaliśmy, naprawdę był to ciężki sezon i jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy i naprawdę się cieszymy, że podołaliśmy i zdobyliśmy tą ligę U24 – mówił po meczu Oskar Paluch.

Rewanżowy finał w Krośnie był bardzo emocjonujący. Losy zwycięstwa ważyły się ostatnich momentów, kiedy w wyścigu 14. Stal zremisowała bieg stało się jasne, że zdobyli oni złoto w całych rozgrywkach. 17-letni młodzieżowiec zapytany o to, czy były to ciężkie zawody, zdecydowanie potwierdził, dodając, że krośnianie przez cały sezon byli bardzo mocni i tym bardziej cieszy to zwycięstwo.

Zdecydowanie tak. Wiadomo, drużyna z Krosna była bardzo mocna w tym sezonie. Ogólnie ciężkie zawody i jeszcze bardziej cieszy, że udało się nam je dzisiaj wygrać – powiedział Paluch.

Dla Oskara Palucha jest to drugi sezon w dorosłym żużlu. Mimo problemów na początku sezonu, widać progres w jego dyspozycji, co jest dobrym prognostykiem na przyszły sezon. 17-latek zapytany o plany na przyszły sezon odpowiedział, że przede wszystkim ciągły rozwój i więcej jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej, przede wszystkim wygrywać wyścigi w niej. Młodzieżowiec zdradził, że pragnie również pozostania w Stali Gorzów.

Chcę się cały czas rozwijać. Jeździć coraz więcej biegów w Ekstralidze, wygrywać przede wszystkim z seniorami, zacząć wygrywać w Ekstralidze i jak najdłużej jeździć w Stali Gorzów, bo to jest mój domowy klub i bardzo dobrze się tam czuję. Przede wszystkim się rozwijać –

Ostatnia dyspozycja Oskara Palucha może napawać niemałym optymizmem. W rozgrywkach U24, jak i w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów prezentuje on niesamowitą formę, wygrywając praktycznie każdy swój bieg.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *