Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Bartosz Bańbor wskazuje faworyta na kapitana Orlen Oil Motor Lublin. Dominik Kubera na czele drużyny?

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Bartosz Bańbor wskazuje faworyta na kapitana Orlen Oil Motor Lublin. Dominik Kubera na czele drużyny?

Sezon coraz bliżej, a Orlen Oil Motor Lublin nadal nie ogłosił, kto zostanie kapitanem drużyny. Rok temu zawodnicy wybrali kapitana na obozie, w tym roku to się nie udało, bo nie było wszystkich zawodników w Hiszpanii. Jednak lubelski junior zdradził kogo, by widział w tej roli.

W poniedziałkowej audycji Pięć Jeden gościł jeden z ulubieńców lubelskich kibiców – Bartosz Bańbor. Podczas wywiadu opowiadał o swoim przygotowaniu do sezonu, obozie w Hiszpanii czy o roli kapitana. Junior z Rzeszowa wyjaśnił, po co jest kapitan w żużlu.

-Na pewno w żużlu nie jest to takie znaczące jak w niektórych sportach. Ten kapitan często tak naprawdę nas wszystkich woła do wspólnej narady. On musi pokazać to przywództwo.

Bańbor w rozmowie przybliżył, jak wyglądał w zeszłym roku proces wybierania kapitana, którym wtedy został Jarosław Hampel. Rok temu wybór kapitana odbył się na obozie przygotowawczym.

-W tamtym roku to było tak, że siedzieliśmy wszyscy razem na obozie, wtedy to było chyba na obiedzie. Stwierdziliśmy, że trzeba wybrać kapitana i wiadomo, rozmawialiśmy tam. Prawie wszyscy zagłosowaliśmy na Jarka i tak go wybraliśmy. Każdy po prostu powiedział swoje zdanie i tak wybraliśmy w tamtym roku. Zobaczymy, jak będzie w tym.

Żużlowiec przyznał, że w tym rok nie wybrali kapitana na obozie, ponieważ drużyna nie była w komplecie i nie chcieli nikogo wykluczyć z dyskusji. Na obozie zabrakło Bartosza Zmarzlika. Bartosz Bańbor przyznał również, że ma swojego faworyta na to stanowisko i zdradził kogo, by widział w tej roli.

-Myślę, że mogę powiedzieć. Ja bym w sumie na ten moment widział Dominika [Kuberę] w tej roli, bo już parę lat spędził w Motorze. Też widzę po prostu po nim jako po osobie, że on się nadaje.

Miejmy nadzieję, że niedługo dowiemy się, kto zastąpi Jarka Hampela w roli kapitana. Być może nastąpi to za tydzień, gdy drużyna będzie trenować w Gorican. Jakie Wy macie zdanie na ten temat? Czy tak jak Bańbor wybralibyście na kapitana Kuberę? A może kogoś innego? Jak myślicie kiedy poznamy nowego kapitana?

429992920 1082480216125392 3178642505012720630 n
Fot. Jakub Malec
20230910 DSC01048
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *