Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Australijczyk zdradził, co z jego transferem do ROW-u Rybnik

Australijczyk
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Australijczyk zdradził, co z jego transferem do ROW-u Rybnik

Ostatnio dużo dzieje się na rynku transferowym 1. Ligi Żużlowej. Cały czas pojawiają się jakieś nowe nazwiska w kontekście różnych klubów, a przetasowań na tegorocznej giełdzie mamy bardzo dużo. Jednym z żużlowców zmieniających w tym roku klub jest Rohan Tungate.

Wiemy już, że Australijczyk odejdzie z Falubazu Zielona Góra, który pewnie zmierza do PGE Ekstraligi. Po Tungate’a miały na początku sięgnąć Wilki Krosno, jednak temat ten szybko upadł i głównym zainteresowanym stał się rybnicki ROW. Podczas pierwszego meczu finałowego 1. Ligi Żużlowej w wywiadzie dla Canal+ zawodnik Falubazu zapytany został o swój ewentualny kontrakt na przyszły rok w ROW-ie Rybnik.

Negocjowałem. Rozumiem zainteresowanie, ale będę myślał o tym po finale. Jestem teraz skupiony na Zielonej Górze i chcę jechać, jak najlepiej i na tym się w tym momencie skupiam. Po sezonie zobaczymy, gdzie będę jeździł w przyszłym roku – powiedział Rohan Tungate w wywiadzie dla Canal+.

W kończącym się sezonie 1. Ligi Żużlowej Australijczyk wykręcił średnią na poziomie 1,819 i przez cały sezon prezentował naprawdę solidny poziom. Przez lata Tungate zapracował sobie na renomę solidnego pierwszoligowca, który byłby dobrym uzupełnieniem składu, jak również liderem, praktycznie każdego zespołu na zapleczu PGE Ekstraligi.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×