Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Abramczyk Polonia Bydgoszcz [zapowiedź]

Arged Malesa Ostrów
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Wojciech Kamiński

Żużel. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Abramczyk Polonia Bydgoszcz [zapowiedź]

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski potrzebuje punktów do tabeli jak ryba wody, a na horyzoncie dwa arcytrudne spotkania. Ostrowianie w najbliższy weekend zmierzą się z bydgoską Abramczyk Polonią i zielonogórskim Enea Falubazem. W sobotę o 16:30 na stadionie przy ul. Piłsudskiego odbędzie się mecz z pierwszą ze wspomnianych drużyn. W spotkaniu, które odbyło się w pierwszej części rundy zasadniczej w Bydgoszczy, padł wynik 56:34 dla „Gryfów”. Patrząc na rezultat tego spotkania, wydaje się, że goście mogą być spokojni o obronę punktu bonusowego.

Żużel w piątek. Gdzie obejrzeć? Transmisje telewizyjne

Można powiedzieć, że na nieszczęście TŻ Ostrovii, drużyna gości przyjedzie w swoim pełnym zestawieniu. Po przerwie spowodowanej kontuzją do składu powraca Andreas Lyager, który w tym roku jest drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie Jacka Woźniaka. Warto również odnotować bardzo dobry występ w ostatnim spotkaniu Mateusza Szczepaniaka, który został zakontraktowany w miejsce kontuzjowanego Daniela Jeleniewskiego.

Ostrowianie w swoim ostatnim meczu ulegli na wyjeździe drużynie InvestHousePlus PSŻ Poznań, gospodarze wygrali rzutem na taśmę, zwyciężając w 15 biegu z parą Musielak-Nielsen. Poniżej oczekiwań w tym meczu zaprezentowali się Olivier Berntzon i Grzegorz Walasek, którzy do spółki z Tobiaszem Musielakiem mieli być w tym sezonie filarami drużyny. Niestety ku zmartwieniu ostrowskich kibiców prezentują bardzo nierówną formę i jeżeli nie „dogadają” się ze swoim sprzętem i nie zaczną punktować na oczekiwanym poziomie, to w oczy klubu z Ostrowa może zajrzeć widmo spadku z ligi.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Kenneth Bjerre
2. Szymon Szlauderbach
3. Mateusz Szczepaniak
4. David Bellego
5. Andreas Lyager
6. Wiktor Przyjemski
7. Olivier Buszkiewicz
8.

Arged Malesa Ostrów Wlkp.:
9. Tobiasz Musielak
10. Viktor Palovaara
11. Grzegorz Walasek
12. Matias Nielsen
13. Oliver Berntzon
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak
16.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *