Przejdź do treści
PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wojna toruńsko-wrocławska na remis! FNS KS Apator Toruń 45:45 Betard Sparta Wrocław [RELACJA]

Apator Toruń
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Wojna toruńsko-wrocławska na remis! FNS KS Apator Toruń 45:45 Betard Sparta Wrocław [RELACJA]

Po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu FNS KS Apator Toruń zremisował z Betard Spartą Wrocław 45:45. Duży komplet punktów zdobył Emil Sajfutdinov (18).

Żużel. Apator ma już wszystkich seniorów na sezon 2024. Zawodnik przedłużył kontrakt

Już w pierwszym wyścigu doszło do starcia prawdziwych armat po obu stronach. Zakończył się on podziałem punktów. Pierwszy przyjechał Artem Łaguta, który do samego końca musiał się bronić przed atakami niesamowicie szybkiego Roberta Lamberta. Dalsze lokaty zajęli kolejno Dudek i Pawlicki. Młodszy z braci Pawlickich tuż po starcie jechał za plecami Rosjanina z polskim obywatelstwem, lecz stracił swoją pozycję. Na wejściu w pierwszy łuk czwartego okrążeniu na tor upadł Kevin Małkiewicz. 16- latek po chwili wstał o własnych siłach. Zgodnie z oczekiwaniami bieg wygrał Bartłomiej Kowalski. Dla Oskara Rumińskiego był to pierwszy punkt w historii w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

W trzecim biegu tuż po starcie na podwójne prowadzenie „wysforował” się Emil Sajfutdinov z Pawłem Przedpełskim. Reprezentant Polski z każdym kolejnym okrążeniem słabnął. Najpierw wyprzedził go Maciej Janowski, a na „kresce” punkcik odebrał mu Daniel Bewley. Na zakończenie pierwszej serii startów wrocławianie za sprawą Kowalskiego i Woffindena pokonali podwójnie Lamparta z Rumińskim.

Pod taśmą ponownie spotkał się Łaguta z Lambertem. Po raz kolejny to Mistrz Świata z 2021 roku okazał się lepszy w tej rywalizacji. Brytyjczyk z kolei przegrał ze swoim rodakiem — Taiem Woffindenem. Tym samym wrocławianie wygrywają drugi wyścig z rzędu podwójnie. Emil Sajfutdinov przerwał festiwal „trójek” gości. Rosjanin załatwił wszystko na starcie, zapisując na swoje konto drugą trójkę (jedynie w dorobku torunian). W 7. wyścigu Wiktor Lampart przełamał swoją serię 22. startów bez zwycięstwa na domowym torze. Na dystansie pokonał on Macieja Janowskiego. Anioły tym samym odnoszą pierwsze drużynowe zwycięstwo w spotkaniu, zmniejszając straty do 6 oczek (18:24).

Żużel: MECZYCHO! Apator remisuje ze Spartą po niesamowitym spotkaniu! – kliknij TUTAJ

W 8. biegu pod taśmą spotkali się zawodnicy niepokonani. Szybko załatwił wszystko król toruńskiego toru — Emil Sajfutdinov. Za nim dwójka Spartan, Woffinden i Łaguta. Stawkę zamknął Lewandowski. Pierwsze indywidualne zwycięstwo odniósł Piotr Pawlicki. Wszystko rozstrzygnęło się na starcie. Jan Ząbik w celu dogonienia rywala zdecydował się na rezerwę taktyczną. W miejsce Pawła Przedpełskiego pojechał bezbłędny do tej pory Emil Sajfutdinov. Na pierwszym łuku upadł Janowski, który postanowił wstać i opuścić tor. Pokerowe zagranie szkoleniowca Apatora okazało się strzałem w „dziesiątkę”, bowiem zwyciężyli bieg podwójnie. Wygrał Sajfutdinov przed Lambertem. Motocykl zdefektował Kowalskiemu, lecz ten dojechał jednak do mety. Przewaga gości stopniała do 2 punktów (29:31).

Po dwóch zerach na torze pojawił się odmieniony Paweł Przedpełski. Stały uczestnik cyklu Grand Prix odniósł ultra ważne zwycięstwo, dzięki czemu torunianie doprowadzili do remisu (33:33). Przez cały wyścig naciskał Tai Woffinden, lecz nie znalazł sposobu na umiejętnie broniącego się Pawła. W rywalizacji o trzecie miejsce Dudek pokonał Pawlickiego. Gospodarze wykorzystali fakt, że w szeregach gości wystąpiło na chwilę obecną najsłabsze ogniwa. Robert Lambert i Krzysztof Lewandowski wygrali wyścig 4:2, tym samym po raz pierwszy tego wieczora wyszli na prowadzeniu w batalii o finał.

Uskrzydleni dopingiem ze strony kibiców — torunianie poszli za ciosem i odnieśli kolejne drużynowe zwycięstwo. W dalszym ciągu klasą dla samego siebie jest Emil Sajfutdinov, dopisując do swojego dorobku piąta „trójka”. Wiktor Lampart pokonał Macieja Janowski, a to oznacza, że Apator przed dominowanymi ma 4 punkty przewagi (41:37)!

Napięcia w 14. wyścigu nie wytrzymał Piotr Pawlicki, minimalnie zahaczając o taśmę. Zastąpił go Bartłomiej Kowalski. W powtórce atomowo ze startu wyskoczyli Spartanie, którzy nie oddali prowadzenia do samego końca. Junior z Wrocławia zakończy spotkanie z dwucyfrówką na koncie. O wszystkim zadecydował ostatni bieg! Po raz kolejny nie obyło się bez nerwów. Tym razem wykluczony został Artem Łaguta. W powtórce po niesamowitej walce duży komplet punktów wywalczył Emil Sajfutdinov. Ciekawiej było za jego plecami. O jeden punkt do samego końca walczył Robert Lambert. Ostatecznie jednak obie ekipy podzieliły się punktami. Dość nieoczekiwanie bohaterem gości został Bartłomiej Kowalski, zdobywca 12 punktów.

For Nature Solutions KS Apator Toruń: 45

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Patryk Dudek1+111+114+2
10Wiktor Lampart132107
11Robert Lambert212+1308+1
12Paweł Przedpełski00314
13Emil Sajfutdinov33333318
14Oskar Rumiński101
15Krzysztof Lewandowski20013
16Nicolai HeiselbergNS

Betard Sparta Wrocław: 45

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Piotr Pawlicki0230w5
2Daniel Bewley1+11+1022+16+3
3Artem Łaguta331+12w9+1
4Tai Woffinden2+12+1221+19+3
5Maciej Janowski22004
6Bartłomiej Kowalski3313212
7Kevin Małkiewiczu000
8

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *