Żużel - Najnowsze Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Żużel. Rew, Przyjemski, Krawczyk i praca dziennikarzy w parku maszyn – Analiza Magazynu Best Speedway TV

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Paweł Schonert

Żużel. Rew, Przyjemski, Krawczyk i praca dziennikarzy w parku maszyn – Analiza Magazynu Best Speedway TV

W poniedziałek dziewiątego stycznia miał miejsce pierwszy w tym roku magazyn Best Speedway TV. Jego uczestnikami byli redaktorzy: Jakub Bielak, Dawid Ociepa oraz Paweł Schonert. W jego trakcie poruszone zostały trzy główne tematy.

Keynan Rew i jego pozycja w składzie Unii Leszno

Pierwszą poruszoną kwestią była pozycja U-24 w Unii Leszno. Keynan Rew powraca do klubu z Wielkopolski po wypożyczeniu do Wybrzeża Gdańsk, ale jego pozycja w drużynie nie jest kwestią pewną. Odbywające się obecnie Indywidualne Mistrzostwa Australii nie napawają w kontekście Rew optymizmem. W swojej wypowiedzi Paweł Schonert określił Keynana jako zawodnika walecznego, który na dystansie jest zawsze aktywny i często wyprzedza rywali. Zwrócił uwagę na problemy ze startami, które są niezwykle istotne w żużlu, a także na fakt, że średnia Australijczyka na zapleczu elity była niska zwłaszcza w kontekście zawodnika, który ma jeździć w PGE Ekstralidze.

Dawid Ociepa zapytany o to czy zaskoczył go wybór kangura na pozycję U-24 w Unii Leszno zauważył, że jest to klub, który słynie z tego, że promuje i stawia na młodych Australijczyków. Zwrócił także uwagę na fakt, że ma on już 21 lat i gdyby nie był zawodnikiem zagranicznym, najprawdopodobniej zmuszony byłby do zejścia ligę niżej.

W kontekście odbywających się mistrzostw Australii Dawid mówił o różnicach w klimacie oraz torach, które bardziej przypominają te brytyjskie. Konkludował, że obecne wyniki nie będą miały większego przełożenia na polską ligę i należy podchodzić do nich ostrożnie. Redaktorzy byli zgodni, że wobec trudnego sezonu, jaki jest przed Bykami z Leszna, pozycja Rew w drużynie może być zagrożona, zwłaszcza że dobre występy w minionym sezonie notował Nazar Parnicki.

Wzmocnienia formacji juniorskich Motoru Lublin i Sparty Wrocław

Kolejnym tematem były wzmocnienia formacji młodzieżowych czołowych klubów PGE Ekstraligi. Odpowiednio Wiktorem Przyjemskim Motoru Lublin i Jakubem Krawczykiem Sparty Wrocław na zasadzie wypożyczenia. Poproszeni o opinię na temat tych zawodników redaktorzy ocenili juniorów, a także celność ruchów transferowych klubów. Dawid Ociepa, przychylnie wypowiadał się o Jakubie Krawczyku, podkreślając jednak, że okoliczności jego wypożyczenia rzucają się cieniem na to wzmocnienie. Chwalił on wychowanka Arged Malesy za odważną i skuteczną jazdę na dystansie i imponujące umiejętności poruszania się po zewnętrznej części toru. Całościowo transfer uznał za znaczne wzmocnienie, podkreślając jednak, że potrafi on być chimeryczny i niestabilny. Jego atutem będzie z pewnością doświadczenie nabyte na torach Ekstraligowych w sezonie 2022.

Zapytany o osobę Wiktora Przyjemskiego Paweł Schonert, podkreślił kwestię młodego wieku zawodnika, który ma wciąż wiele lat jazdy w gronie młodzieżowców. Wskazał imponujące statystyki indywidualne wychowanka bydgoskiej Polonii, który w minionym sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem na zapleczu Ekstraligi. Podkreślił największe atuty zawodnika, czyli atomowy start i znakomite prowadzenie motocykla zwracając uwagę na jedyny wyraźny mankament, czyli niewielki wachlarz akcji ofensywnych. Poddał też wątpliwości słuszność wyboru Motoru Lublin jako klubu, w którym zadebiutuje na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Obaj redaktorzy zgodzili się, że będzie on najprawdopodobniej najskuteczniejszym juniorem w przyszłym sezonie.

348480476 946770943312654 6558376245931269000 n
Fot. Sonia Kaps

Praca dziennikarzy w parkingu podczas zawodów

Ostatnim wątkiem magazyny była rozpoczęta po wywiadzie Szymona Woźniaka dyskusja na temat pracy dziennikarzy w parku maszyn. Udzielił on go w podcaście Jacka Dreczki „Mówi się Żużel”. Do wywiadu odniósł się Dawid, uchylając kulisy pracy w parku maszyn podkreślający specyfikę i trudności z nią związane. Poprzez liczne przykłady wyjaśnił, dlaczego większość wywiadów wygląda podobnie, a udzielane odpowiedzi są sztampowe pytania zaś trywialne. Paweł do tematu odniósł się od strony zawodniczej, podkreślając, jak diametralnie różni się praca żużlowca od innych sportowców i idące za nią wyzwania. Całość dyskusji została podsumowana poprzez konstatację: wywiady są istotnym elementem transmisji żużlowej i okazją dla żużlowców na zaprezentowanie sponsorów, ale ich obecna formuła jest mało ciekawa.

385254978 6896623640375613 4933739607726857800 n
Fot. Łukasz Wilk

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *