Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Ależ pech! Sezon PGE Ekstraligi rozpoczęliśmy od bardzo groźnego upadku

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Ależ pech! Sezon PGE Ekstraligi rozpoczęliśmy od bardzo groźnego upadku

Bardzo źle rozpoczął się mecz pomiędzy Betard Spartą Wrocław a NovyHotel Falubazem Zielona Góra. Groźny upadek zaliczył zawodnik U24 gospodarzy – Bartłomiej Kowalski. Polak na szczęście dość szybko pozbierał się z toru.

W pierwszym biegu pod taśmą stanęli Tai Woffinden, Jarosław Hampel, Bartłomiej Kowalski oraz Rasmus Jensen. Po wyjściu z pierwszego łuku prowadził Brytyjczyk. Za nim jechał Rasmus Jensen, który na wejściu w drugi łuk postanowił zjechać nieco w kierunku krawężnika. Jadący za nim Kowalski kompletnie nie wyczuł manewru rywala i z dużym impetem wjechał w jego motocykl. Momentalnie stracił panowanie nad maszyną.

Na szczęście Duńczyk utrzymał się na swoim motocyklu. Bartłomiej Kowalski z kolei dość szybko ewakuował się ze swojego motocykla i upadł na tor z dala od swojego sprzętu. 22-latek popełnił dość poważny błąd, wynikający chyba jeszcze z braku wyczucia odległości od rywala na torze u progu sezonu. Został wykluczony z powtórki, jednak na szczęście szybko wstał samodzielnie z toru i jest zdolny do dalszej jazdy.

438065008 1639427030245840 6346280493057425395 n
Fot. Własne
mistrz polski
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *