Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Falubaz Zielona Góra znów powalczy w PGE Ekstralidze. Prezes klubu zdradził wysokość budżetu

Falubaz Zielona Góra
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Falubaz Zielona Góra znów powalczy w PGE Ekstralidze. Prezes klubu zdradził wysokość budżetu

NOVYHOTEL Falubaz Zielona Góra w tegorocznym sezonie stanie przed wieloma wyzwaniami. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kwestie sportowe, gdyż ważne będą również kwestie organizacyjne wokół klubu. Po awansie do PGE Ekstraligi zielonogórzanie będą chcieli zaprezentować się z dobrej strony i wywalczyć utrzymanie w najlepszej lidze świata. W kontekście funkcjonowania zespołu istotny będzie również budżet.

Powszechnie wiadomo, że PGE Ekstraliga wymaga największych nakładów finansowych. Ze zwiększonymi wydatkami będzie w tym roku musiał zmierzyć się zielonogórski Falubaz. Klub z Winnego Grodu po awansie musiał, nie tylko przystosować, chociażby park maszyn do wymagań ekstraligowych, ale również zwiększyć budżet klubowy. O jego wysokość zapytany został prezes Wojciech Domagała, który dla Radia Zielona Góra zdradził, ile będzie on wynosił.

Potwierdzam, że są to kwoty powyżej 15 milionów złotych. Nie da się tutaj powiedzieć precyzyjnie, czy zamknie się to kwotą 15, 16, 17 czy 18 milionów. To są nie tylko koszty zawodnicze, ale także koszty utrzymania całego klubu, spółki, funkcjonowania tego nie w okresie sezonu, ale w całorocznym. Mówienie na twardo, że kwota będzie wynosiła przykładowo 18 milionów to po moich doświadczeniach w klubie nie możemy tak powiedzieć. Jeżeli drużyna pojedzie galaktyczny sezon to będę musiał wpisać wyższą kwotę – mówił Wojciech Domagała dla Radia Zielona Góra.

Głównym celem Falubazu na tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi jest utrzymanie. Zielonogórzanie będą dążyli do tego, by mogli startować w elicie również w kolejnym sezonie. Walkę na ekstraligowych torach rozpoczną oni już dzisiaj, kiedy to pojadą na bardzo trudny teren do Wrocławia. W piątkowym spotkaniu zmierzą się z BETARD Spartą Wrocław, która to jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa.

MAAS 260324 19
Fot. Marta Astachow
MAAS 290324 48
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *