Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. 25-latek nie ma zamiaru obecnie kończyć kariery. Jest już po rozmowach z jednym klubem

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. 25-latek nie ma zamiaru obecnie kończyć kariery. Jest już po rozmowach z jednym klubem

Do początku sezonu żużlowego pozostaje coraz mniej czasu. Nie wszyscy zawodnicy mają jednak pewne starty w którymś z klubów, gdyż jest spore grono żużlowców mających podpisane tzw. kontrakty warszawskie. Wśród nich znajduje się Rafał Karczmarz. Wychowanek Stali Gorzów w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego opowiedział o tym, czy rzeczywiście miał on zamiar kończyć swoją karierę.

Nie kończy swojej kariery

W ostatnim czasie pojawiły się plotki o tym, że przed nadchodzącym sezonem Karczmarz zakończy swoją żużlową karierę. W tym temacie pojawiało się wiele różnych informacji, między innymi to, że sprzedał on swój sprzęt. Sam zawodnik nic oficjalnie jednak nie ogłosił. Jak się okazuje, obecnie nie chce on jeszcze kończyć swojej przygody z żużlem i jest do dyspozycji Stali Rzeszów, z którą ma podpisany kontrakt „warszawski”.

– Mam kontrakt „warszawski” ze Stalą Rzeszów i to jest pewne. A dalsza kariera? Ja nie powiedziałem nigdzie i nikomu, że kończę karierę. W tej chwili jestem do dyspozycji klubu z Rzeszowa – powiedział dla Tygodnika Żużlowego 25-latek.

Jest już po słowie z jednym klubem

Aktualnie Rafał Karczmarz będzie czekał na rozwój sytuacji w innych zespołach, do których mógłby dołączyć w trakcie sezonu. Już teraz ma on za sobą rozmowy z jednym z zespołów, jednak nie wiadomo, co przyniesie przyszłość i czy będzie mu dane wystartować w tej ekipie.

– Nie zdecydowałem, że kończę karierę. Czekam na rozwój wypadków. Jestem do dyspozycji i po rozmowach z jednym z klubów i zobaczymy jak się to potoczy – zdradził.

Czeka na rozwój sytuacji w Krakowie

Klub, z którym prowadził on rozmowy, to Speedway Kraków. Krakowianie ciągle czekają na decyzję GKSŻ odnośnie tego, czy zostanie im przyznana licencja na tegoroczne rozgrywki ligowe. Już jakiś czas temu prezes krakowskiej spółki powiedział, że mają gotową koncepcję składu na rozgrywki Krajowej Ligi Żużlowej i prawdopodobnie w niej znajduje się również Rafał Karczmarz. Sam zawodnik przyznaje jednak, że nic nie jest jeszcze pewne i zapewne wszystkiego będziemy dowiadywać się w najbliższej przyszłości.

– Tak, chodzi o Speedway Kraków. Ale to nie jest jeszcze pewne na 100%. Po prostu czekam na konkrety, bo te chciałbym wiedzieć, na czym stoję i co mam dalej planować. Ciężko mi w tej chwili cokolwiek określić – stwierdził.

380527537 991956288511119 7075993198848736753 n
Fot. Jakub Malec
387774889 1002643507442397 8275653668768470607 n
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *