Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. 10 mld zł długu i koniec współpracy z Mistrzami Polski! Lublin traci sponsora

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Redakcja

Best Speedway Tv

Żużel. 10 mld zł długu i koniec współpracy z Mistrzami Polski! Lublin traci sponsora

Trudności finansowe Grupy Azoty, jednego z największych przedsiębiorstw w Polsce, mają konsekwencje nie tylko dla samej firmy, ale również dla wielu klubów sportowych, które do tej pory mogły liczyć na jej wsparcie. Jednym z dotkniętych tą sytuacją klubów jest Orlen Oil Motor Lublin.

Grupa Azoty przez wiele lat była jednym z głównych sponsorów Motoru Lublin, co pozwalało klubowi na utrzymanie się na wysokim poziomie w polskiej żużlowej ekstraklasie. Jednakże z powodu ogromnego długu, który wynosi aż 10 miliardów złotych, firma musiała podjąć trudną decyzję o ograniczeniu wydatków na sport, co przełożyło się na zakończenie współpracy z wieloma klubami, w tym z Orlen Oil Motor Lublin.

Dla kibiców lubelskich ta decyzja jest prawdziwym ciosem. Motor Lublin od lat był dla nich źródłem dumy, zwłaszcza w ostatnich dwóch sezonach, kiedy to klub sięgnął po mistrzostwo Polski w żużlu. Sukcesy te były możliwe między innymi dzięki wsparciu ze strony Grupy Azoty oraz innych państwowych firm, które również zakończyły swoją współpracę z klubem.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

Obecnie sytuacja finansowa Motoru Lublin staje pod znakiem zapytania. Klub, który przez lata cieszył się wsparciem wielu sponsorów, teraz musi radzić sobie bez tej pomocy. Jest to szczególnie dotkliwe w kontekście braku możliwości realizacji kontraktów zawartych przez poprzednie władze klubu, co jeszcze bardziej może pogłębić kryzys finansowy.

Kibice żużla w Lublinie również odczuwają konsekwencje tej sytuacji. Dla nich Motor Lublin to nie tylko klub sportowy, ale również ważna część lokalnej społeczności i tradycji. Teraz muszą zmierzyć się z perspektywą chudych lat, gdyż bez wsparcia finansowego klub może mieć trudności z utrzymaniem się na dotychczasowym poziomie.

„Sytuacja finansowa, którą nowy zarząd zastał w Grupie Azoty S.A i Grupie Azoty Puławy powoduje, że priorytetem obu podmiotów jest opracowanie i wdrożenie planu naprawczego. W związku z tym, spółki musiały podjąć trudne decyzje o wycofaniu się ze współpracy ze Speedway Lublin S.A. (Orlen Oil Motor Lublin)” – potwierdziła Monika Darnobyt, rzeczniczka prasowa Grupy Azoty dla sportowychfaktów.pl

728x90 Zuzel2024 3x39 042024

Warto również podkreślić, że sytuacja Motoru Lublin nie jest odosobnionym przypadkiem. Wiele klubów sportowych w Polsce, zwłaszcza tych zależnych od wsparcia państwowych firm, boryka się z podobnymi trudnościami finansowymi. Jest to sygnał dla całej polskiej społeczności sportowej, że konieczne są działania mające na celu zabezpieczenie stabilności finansowej klubów oraz zapewnienie im odpowiednich warunków do rozwoju.

20230611 DSC05592 1
Fot. Kazimierz Kożuch
381073983 10227878331878017 7966229415390786767 n
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *