Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Znamy stan zdrowia Kacpra Tkocza! Zawodnika czeka dłuższa przerwa

Kacpra Tkocza
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Redakcja

Znamy stan zdrowia Kacpra Tkocza! Zawodnika czeka dłuższa przerwa

Kacper Tkocz miał poważny wypadek podczas zawodów żużlowych w Rybniku. To było podczas drugiego biegu zaległej 2. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi, kiedy Innpro ROW Rybnik rywalizował z Texom Stal Rzeszów. Tkocz został uderzony przez innego zawodnika, Bartosza Curzytka. W wyniku tego uderzenia Tkocz uderzył w drewnianą bandę i potem upadł na tor.

W środę, klub z Rybnika przekazał informacje na temat stanu zdrowia Tkocza. Warto przypomnieć, że Tkocz nie mógł kontynuować wtorkowych zawodów. Wypadek miał miejsce przy wyjściu z łuku, gdzie doszło do kolizji między Tkoczem a Curzytkiem. Obaj zawodnicy walczyli o punkt. Tkocz jechał trzeci i opuszczał łuk nieco szerzej, a Curzytek próbował go wyprzedzić, szukając szansy przy krawężniku. W trakcie ataku doszło do zderzenia obu żużlowców. Po wypadku Tkocz został przewieziony do szpitala. Skarżył się na ból kości ogonowej, a lekarze przeprowadzili pierwsze badania.

W środę klub poinformował, że stan zdrowia Tkocza jest lepiej zdiagnozowany. Zawodnik ROW-u ma odmę płuc i uraz miednicy. Na szczęście, lekarze określili jego stan jako stabilny i nie widzą konieczności przeprowadzenia operacji. Jednakże w czwartek będą wykonane kolejne badania, aby dokładniej ocenić jego stan zdrowia.

Wypadki podczas zawodów sportowych to zawsze niebezpieczna sytuacja. Dla zawodników, ich bezpieczeństwo jest priorytetem. Mamy nadzieję, że Tkocz szybko wróci do zdrowia i będzie mógł wrócić na tor żużlowy.

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek
Kacper Tkocz
Fot. Arkadiusz Siwek

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *