Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Dobry występ Damiana Ratajczaka. Młodzieżowiec zdecydowanie poprawił się względem spotkania w Toruniu

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

750x200 Zuzel2024 DerbyZiemiLubuskiej 042024

Żużel. Dobry występ Damiana Ratajczaka. Młodzieżowiec zdecydowanie poprawił się względem spotkania w Toruniu

Niedzielny żużlowy klasyk pomiędzy Fogo Unią Leszno a NovyHotel Falubazem Zielona Góra zakończył się remisem. Jedną z kluczowych postaci w barwach gospodarzy był Damian Ratajczak. 18-latek zdobył 8 punktów z jednym bonusem, a jego zwycięstwo w czternastym wyścigu wyszarpane na ostatnim łuku, było jedną z ważniejszych akcji meczu. Młodzieżowiec bardzo znacznie poprawił się względem ostatniego meczu Unii w Toruniu.

Podczas spotkania drugiej kolejki PGE Ekstraligi, kiedy Unia mierzyła się w Toruniu z KS Apatorem, Damian Ratajczak prezentował się poniżej oczekiwań. W wyścigu młodzieżowym przegrał on wtedy z Mateuszem Affeltem i Krzysztofem Lewandowskim. W dalszej części spotkania nie zdobył już żadnego punktu. W wywiadzie, którego udzielił podczas trwania starcia z Falubazem, Ratajczak powiedział, że po spokojnej analizie stwierdził on, że w tamtym meczu nie był sobą, co przełożyło się na taką jazdę.=, a teraz skupia się on już na kolejnych wyzwaniach.

– Wiadomo, też mogę tutaj powiedzieć po analizach moich spokojnych w domu meczu w Toruniu, to po prostu tam też nie byłem sobą i jak nie jesteś sobą, to proste rzeczy nawet mogą ci nie wychodzić, a mi po prostu tam nic nie wychodziło, ale to już jest historia – tłumaczył młodzieżowiec na antenie Canal+ Sport.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

Mecz z NovyHotel Falubazem Zielona Góra był dla miejscowych wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Na trybunach był bowiem komplet publiczności, co nie zdarzało się podczas ostatnich spotkań domowych Fogo Unii. Dla młodego Damiana Ratajczaka występ przed tak dużą publiką na swoim domowym obiekcie był marzeniem, które w niedzielę się spełniło, a sam młodzieżowiec swoimi wynikami dał fanom wiele radości.

– Szczerze, marzyłem o tym, żeby jechać przy pełnym „Smoku”. Dzisiaj się to stało, więc się bardzo cieszę – zdradził Ratajczak.

Teraz przed leszczynianami kilka dni treningów, gdyż już w piątek czeka ich kolejne bardzo ważne starcie. Fogo Unia Leszno pojedzie bowiem na wyjeździe z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Samo spotkanie będzie ważne w kontekście walki o pozostanie w PGE Ekstralidze. „Byki” będą chciały zwiększyć liczbę dużych punktów, a „Gołębię” będą chciały odnieść pierwsze w tym sezonie ligowym zwycięstwo. Inaugurujące czwartą kolejkę starcie zapowiada się więc emocjonująco.

Damian Ratajczak
Fot. Kazimierz Kożuch
438059773 839764914856678 5418559685240524203 n
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *