Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Znamy półfinałowe pary PGE Ekstraligi. Pora na decydujące starcia

półfinałowe pary PGE Ekstraligi
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Znamy półfinałowe pary PGE Ekstraligi. Pora na decydujące starcia

W niedzielny wieczór wraz z zakończeniem wszystkich spotkań ćwierćfinałowych poznaliśmy półfinałowe zestawienia PGE Ekstraligi. W 1/4 finału trzy zespoły wygrały oba spotkania dwumeczów, natomiast trzy przegrane walczyły o miano lucky loosera i przepustkę do 1/2 finału.

Jack Holder wraca: oficjalne oświadczenie na ten temat

Betard Sparta Wrocław uzbierała najwięcej punktów biegowych w dwumeczu ćwierćfinałowym. Oznacza to, że wrocławianie w półfinale zmierzą się z najlepszym przegranym ze wszystkich trzech par, a więc zespołem, który w tabeli części finałowej uplasował się na czwartej lokacie. Jest to For Nature Solutions KS Apator Toruń, który zdobył dwa „oczka” więcej od ebut.pl Stali Gorzów oraz cztery więcej od Fogo Unii Leszno. Pierwszy mecz drużyn Sparty i Apatora odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Toruniu.

Drugą parę półfinałową stworzą z kolei zespoły z Częstochowy i Lublina, które w swoich dwumeczach uzbierały odpowiednio 99 oraz 96 punktów. Gospodarzem pierwszego starcia będzie jednak Tauron Włókniarz Częstochowa, ze względu na to, że zajmował on niższą pozycję po rundzie zasadniczej.

367756923 976596473642767 4779934057673868306 n
Źródło: PGE Ekstraliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *