Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zmiana w terminarzu ostatniej kolejki PGE Ekstraligi. Starcie mistrza z wicemistrzem przeniesione!

PGE Ekstraligi
Fot. Dawid Pojnar

Autor: Krzysztof Choroszy

Zmiana w terminarzu ostatniej kolejki PGE Ekstraligi. Starcie mistrza z wicemistrzem przeniesione!

W PGE Ekstralidze w czerwcu rozpoczęła się runda rewanżowa. Z kolei za nieco ponad miesiąc odbędzie się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego najlepszej ligi świata. Później będą już tylko najważniejsze mecze w fazie play-off. Dzisiaj poznaliśmy istotną wiadomość dla kibiców. Terminarz czternastej kolejki najwyżej polskiej ligi został bowiem zmieniony. Starcie mistrza z wicemistrzem ma odbyć się bowiem w piątek.

Dzisiaj Speedway Ekstraliga w swoich mediach społecznościowych opublikowała komunikat, w którym można było przeczytać, że zmianie ze względu na telewizję uległy terminy dwóch spotkań w ostatniej kolejce PGE Ekstraligi. Kibice w piątek będą światkami starcia Betard Sparty Wrocław z Orlen Oil Motorem Lublin. W zamian za to w niedzielę odbędzie się istotne dla walki o utrzymanie starcie Fogo Unii Leszno z Ebut.pl Stalą Gorzów. Canal+ postanowiła zmienić transmitowane przez siebie spotkanie z pierwotnie wybranego starcia wrocławsko-lubelskiego na rywalizację w Lesznie.

Taka decyzja może być lekko zaskakująca, gdyż starcie we Wrocławiu jest meczem pomiędzy mistrzem a wicemistrzem kraju. Z drugiej strony nie można się dziwić telewizji. Orlen Oil Motor Lublin jedzie znakomicie w tym sezonie i pokonuje wszystkich, którzy stają na ich drodze. Z kolei walka o utrzymanie, w której uczestniczy również Fogo Unia Leszno, zapowiada się na trzymającą w napięciu do ostatniej kolejki. Z tego też powodu decyzja o zmianie transmitowanego spotkania wydaje się być uzasadniona. Warto jednak wspomnieć, że w sezonie zasadniczym wrocławianie będą mieli tylko jedno spotkanie w niedzielę.

Zmianie nie uległy pozostałe spotkania ostatniej kolejki sezonu zasadniczego. W piątek prócz starcia mistrza z wicemistrzem zobaczymy jeszcze rywalizację ZOOleszcz GKM-u Grudziądz z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Z kolei w niedzielę zobaczymy jeszcze starcie NovyHotel Falubazu Zielona Góra z KS Apatorem Toruń.

Terminarz 14. rundy po zmianach:

09.08 (piątek, LIVE: ELEVEN SPORTS)

TBA ZOOLESZCZ GKM Grudziądz vs KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
TBA BETARD SPARTA Wrocław vs ORLEN OIL MOTOR Lublin

11.08 (niedziela, LIVE: CANAL+ Sport / CANAL+ online)

TBA FOGO UNIA Leszno vs EBUT.PL STAL Gorzów
TBA NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra vs KS APATOR Toruń

GKM Grudziądz
Fot. Czarny Productions
MOT WRO 44
Fot. Dawid Pojnar

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *