Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Zmarzlik pokonany. Dudek liderem IMP po pierwszej rundzie [RELACJA]

Zmarzlik pokonany
Fot. Własne

Autor: Paweł Płóciniak

Zmarzlik pokonany. Dudek liderem IMP po pierwszej rundzie [RELACJA]

Na łódzkiej Moto Arenie rozpoczęliśmy tegoroczne zmagania o tytuł mistrza Polski. Faworytem rywalizacji był oczywiście obrońca tytułu Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin rozpoczął zawody od dwóch „trójek”. W trzeciej serii startów po raz pierwszy przyjechał zza plecami przeciwnika, którym okazał się Przemysław Pawlicki.

Po długiej przerwie spowodowaną kontuzją barku odniesioną podczas meczu ligowego w Grudziądzu powrócił Janusz Kołodziej. Dla żużlowca Fogo Unii Leszno były to pierwsze zawody po rekonwalescencji, ale nie może ich zaliczyć do udanych. Zakończył je na dziewiątej lokacie z dorobkiem ośmiu punktów i jednym indywidualnym zwycięstwem.

Po dwudziestu wyścigach na pierwszych dwóch miejscach dających udział w finale znaleźli się Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek. Natomiast walka o bieg barażowy trwała do ostatniej gonitwy. Ostatecznie awansowali tam Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki, a za nimi czterech zawodników skończyło zawody z dziewięcioma punktami. Byli to Bartłomiej Kowalski, Piotr Pawlicki, Dominik Kubera i Szymon Woźniak.

Z tej czwórki najwięcej „trójek” mieli Kowalski, Pawlicki oraz Kubera. Jednak ze względu na ranking Indywidualnych Mistrzostw Polski w biegu ostatniej szansy nie wystąpił zawodnik NovyHotel Falubazu Zielona Góra. W nim najlepszy okazał się duet z Betard Sparty Wrocław Bartłomiej Kowalski i Maciej Janowski, którzy dołączyli do Dudka i Zmarzlika w wielkim finale.

W finale najlepszy okazał się Patryk Dudek, który pokonał Bartosza Zmarzlika. Żużlowiec KS Apatora Toruń objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski, dzięki dodatkowemu punktowi za największą ilość indywidualnych zwycięstw. Podium zawodów w Łodzi uzupełniła sensacja tego turnieju Bartłomiej Kowalski.

c76189d4 7949 43df 92ac 505f21e7d8db
9e425273 50dd 4323 9ab2 c8bdb3002ad6

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *