Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Dramatycznie wyglądający upadek Buczkowskiego i Smektały w biegu 15. IMP w Łodzi

Żużel
Fot. Własna

Autor: Redakcja

Żużel. Dramatycznie wyglądający upadek Buczkowskiego i Smektały w biegu 15. IMP w Łodzi

Bieg numer 15 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Łodzi został przerwany po fatalnym upadku na drugim łuku pierwszego okrążenia. W wypadku ucierpieli Krzysztof Buczkowski i Bartosz Smektała.

Relacja Live – kliknij TUTAJ

Po starcie na prowadzenie wysunął się Szymon Chmiel. Na wjeździe w drugi łuk Piotr Pawlicki próbował wyprzedzić Buczkowskiego, który zahaczył o tylną część jego motocykla i upadł. Jadący za nim Smektała nie zdążył wyhamować i wpadł na Buczkowskiego, po czym obaj uderzyli w bandę. Smektała groźnie upadł na głowę i plecy.

Na szczęście obaj zawodnicy wstali o własnych siłach. Buczkowski wrócił do boksu samodzielnie, podczas gdy Smektała został przewieziony do karetki. Po chwili dowiedzieliśmy się, że obaj wyszli z tego wypadku bez poważniejszych obrażeń.

Decyzją sędziów Buczkowski został wykluczony z powtórki, choć decyzja ta wzbudziła kontrowersje, gdyż wydawało się, że zawodnik Polonii został podcięty przez Pawlickiego. Smektała po konsultacji z lekarzem zdecydował się kontynuować zawody i wystąpił w powtórce.

– Po rozmowie z lekarzem i tatą Smektały, Bartek jest mocno poobijany, ale od razu po upadku zdecydował, że jedzie dalej – przekazał reporter Canal+, Łukasz Benz.

W powtórzonym biegu przez pierwsze metry toczyła się zacięta walka między Chmielem a Smektałą, jednak ostatecznie Pawlicki wyprzedził ich, budując prędkość po zewnętrznej. Reszta biegu przebiegła bez większych emocji.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *