Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Zielonogórski Klub Żużlowy wydał oświadczenie w sprawie nazwy

Klub Żużlowy

Autor: Paweł Płóciniak

Zielonogórski Klub Żużlowy wydał oświadczenie w sprawie nazwy

25 stycznia Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał ostateczny wyrok w tej sprawie i przyznał rację firmie Falubaz S.A. Na dniach pojawił się komunikat ZKŻ, w którym klub odniósł się do tej decyzji TSUE.

Piotr Protasiewicz: „Jest wiele tematów, które chciałbym trochę polepszyć i być osobą, która coś wniesie do klubu”

Komunikat na stronie falubaz.com brzmi następująco:

„Falubaz to historyczna nazwa klubu żużlowego, symbol przywiązania do drużyny dla wielu naszych kibiców. W tej chwili prawnicy ZKŻ SSA dokładnie analizują treść orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy stracić tej nazwy, dlatego cieszy nas fakt, że senator Robert Dowhan, jeden z właścicieli spółki, jest gotowy do rozmów z Falubaz S.A. „Jeżeli będzie trzeba, jestem gotowy do pomocy przy negocjacjach z przedsiębiorstwem, bo uważam, że im też nie zależy, aby sportowy Falubaz przestał istnieć” – zadeklarował. W miarę możliwości wkrótce pojawią się informacje o dalszych działaniach, dotyczących stosowania nazwy „Falubaz” przez klub żużlowy. W tym momencie to jedyny komunikat ZKŻ SSA w przedmiotowej sprawie.”

ZKŻ używał nazwy Falubaz w latach 1973-1990 oraz 2009 do teraz. Zielonogórzanie pod nazwą Falubaz sięgnęli po 6 tytułów Drużynowego Mistrza Polski i 6 razy zdobyli również medale innego koloru. Decyzja Trybunału Sprawiedliwości oznacza, że jeśli klub dalej będzie chciał funkcjonować pod nazwą Falubaz będzie musiał porozumieć się z firmą w sprawie wykorzystywania nazwy.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

fot. Marta Astachow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *