Żużel - Best Speedway Tv

Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka oszczędności w obliczu rosnących cen prądu | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka oszczędności w obliczu rosnących cen prądu

Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka oszczędności w obliczu rosnących cen prądu

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie znajduje się w idealnej sytuacji finansowej. Za gdańskim klubem burzliwy okres transferowy. Z zespołem pożegnało się kilku ważnych zawodników, a na ich miejsce zostali sprowadzeni raczej ci, którzy pozostali wolni, niż ci, których faktycznie Wybrzeże chciałoby mieć w zespole. W klubie szukają wszelkich możliwości na ograniczenie wydatków, o czym pisze trojmiasto.pl.

Strona informacyjna z Trójmiasta pisze o poszukiwaniu oszczędności w gdańskim klubie. Władzom szczególnie nie podoba się obowiązek rozgrywania spotkań przy sztucznym oświetleniu – zwłaszcza przy obecnych podwyżkach cen prądu. Tymczasem w eWinner 1. lidze w przyszłym sezonie będzie obowiązek rozgrywania meczów przy sztucznym oświetleniu, nawet w trakcie słonecznego dnia – takie są wymogi telewizji. Wobec tego przesuwania spotkań z pory wieczornej na wcześniejszą, nic w kwestii oszczędności nie zmieni. 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka oszczędności w obliczu rosnących cen prądu

“Rezygnacja z rozgrywania spotkań przy sztucznym świetle jest w naszej opinii jedyną realną możliwością wdrożenia oszczędności, jeśli chodzi o zużycie energii. Jednocześnie taka decyzja leży wyłącznie w gestii władz rozgrywek” – powiedział dla trojmiasto.pl rzecznik prasowy klubu.

W zaistniałej sytuacji Zdunek Wybrzeże Gdańsk niewiele więc może zdziałać. Zdecydowanie największa część opłat za prąd pochodzi właśnie ze sztucznego oświetlenia na stadionie. W okresie między sezonami, podczas oszczędniejszego korzystania z klubowego biura, można zaoszczędzić względnie mało. Klub z Gdańska najprawdopodobniej będzie musiał się więc pogodzić ze wzrostem wydatków na energię w roku 2023.

Fot. Łukasz Wilk

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×