Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności

Zbigniew Fiałkowski: „To miała być impreza dla kibiców, ale najwidoczniej żużlowcy nie chcą dla nich nic robić”

Zbigniew Fiałkowski

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Zbigniew Fiałkowski: „To miała być impreza dla kibiców, ale najwidoczniej żużlowcy nie chcą dla nich nic robić”

Niemal przesadzone jest już to, że w sezonie 2022 nie będzie długooczekiwanego powrotu Turnieju Mikołajkowego. Zbigniew Fiałkowski w rozmowie z polskizuzel.pl zdradził, że do zawodów nie zgłosiła się wystarczająca ilość zawodników. Wiceprzewodniczący GKSŻ powiedział kilka mocnych słów.

Przypominamy, że jakiś czas temu GKSŻ przyznała, że prowadzi zaawansowane rozmowy ze Startem Gniezno, w sprawie organizacji Turnieju Mikołajkowego, który miał odbyć się 4 grudnia w Gnieźnie. Turniej miał być transmitowany przez platformę Canal. GKSŻ zaznaczyła jednak, że reaktywacja turnieju zależy od samych zawodników i tego, czy do zgłosi się wystarczająca ich ilość. Zgłoszenia trwały do 21 października, jednak od początku turniej nie cieszył się specjalnym zainteresowaniem ze strony samych żużlowców.

– Chcieliśmy zorganizować zawody w Pile, bo tak nakazywałaby tradycja, ale ze względów infrastrukturalnych nie byłoby to na razie możliwe. Z tego powodu poszukaliśmy innej lokalizacji. Wybór padł na Gniezno. Telewizja była zdecydowana na transmisję. Wszystko było z naszej strony poukładane, więc pozostało wykonać tylko ostatni krok. Ogłosiliśmy, że czekamy na zgłoszenia zawodników – powiedział Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ w rozmowie z polskizuzel.pl

Paweł Siwiński nowym prezesem Startu Gniezno

Zbigniew Fiałkowski zdradził, że do GKSŻ odezwał się tylko jeden żużlowiec, który poinformował, że czeka na szczegóły. Poza tym nikt nie chciał poznać przynajmniej warunków finansowych.

– To wielki zawód. Liczyliśmy, że w środowisku znajdzie się liczna grupa, która zrozumie, że robimy to przede wszystkim dla kibiców i dyscypliny. Niestety, bardzo się pomyliliśmy. Szkoda, bo wielu zawodników często ma usta pełne głębokich tez. Mówią, że leży im na sercu dobro dyscypliny i dlatego sezon powinien trwać dłużej, a GKSŻ powinna coś z tym zrobić. My ruchy wykonaliśmy, ale nikogo do niczego nie zmusimy. Nie mamy do tego narzędzi regulaminowych, a poza tym nie o to przecież chodzi. To miała być impreza dla kibiców, ale najwidoczniej żużlowcy nie chcą dla nich nic robić. To oznacza, że turnieju najpewniej nie będzie – podsumowuje wiceprzewodniczący GKSŻ w rozmowie z polskizuzel.pl.

Reklamy

Turniej Mikołajkowy (lub Gwiazdkowy) to towarzyski turniej żużlowy rozgrywany od 1993 do 2005 w Pile. W 2009 roku wraz z reaktywacją miejscowego klubu KS Speedway Polonia Turniej Gwiazdkowy był znów w kalendarzu rozgrywek żużlowych, jednak powrót był jednorazowy i od 2010 roku Turniej Gwiazdkowy nie jest rozgrywany. Ostatnim zwycięzcą turnieju był Stanisław Burza (Orzedł Łódź), który wyprzedził Pawła Hliba (RKM Rybnik) oraz Grzegorza Knappa (GTŻ Grudziądz).

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zbigniew Fiałkowski: „To miała być impreza dla kibiców, ale najwidoczniej żużlowcy nie chcą dla nich nic robić”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×