Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zawodnik U24 GKM nie boi się przejścia w wiek seniora. „Wiem, że dam radę”

Zawodnik U24 GKM
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Jakub Bielak

Zawodnik U24 GKM nie boi się przejścia w wiek seniora. „Wiem, że dam radę”

Kacper Pludra jest jednym z zawodników, na których oczy kibiców i ekspertów będą zwrócone szczególnie w sezonie 2024. Wychowanek Unii Leszno wkracza bowiem w wiek seniora, co dla wielu żużlowców jest początkiem ogromnych problemów. Tylko najlepsi potrafią nie tylko przetrwać ten okres, ale i dodatkowo się rozwinąć.

Przejście w wiek seniora mu niestraszne

Pludra jest bardzo pewnym siebie i ambitnym żużlowcem. Pokazuje to swoją jazdą na torze, która chrakteryzuje się odwagą i nie raz również brawurą. Młody zawodnik wie, że nic nie jest za darmo i każdy punkt trzeba sobie wyrwać. Przed nowym sezonem niezmiennie bije od niego pewność siebie i wydaje się, że jej utrzymanie to będzie właśnie klucz do osiągania odpowiednich wyników w przyszłorocznych rozgrywkach.

Nie obawiam się i nie zliczę, ile razy już ludzie zadawali mi to pytanie i poruszali ten temat. Gdzie bym nie był, z kim bym nie rozmawiał na ten temat, to każdy to porusza. Każdy próbuje mnie uświadomić w tym, jaki to będzie ciężki rok, a wiem że dam radę i nie obawiam się tego – mówi 21-latek w najnowszej rozmowie na kanale GKMtv

Został w Grudziądzu

Kariera Pludry rozkwitła po przejściu do GKM-u Grudziądz. W Lesznie zawsze jest spora konkurencja na pozycjach młodzieżowych, natomiast w Grudziądzu zaufano mu w 100% i na niego postawiono. Młody zawodnik wynagrodził działaczom tę decyzję i stał się liderem formacji młodzieżowej GKM-u. W sezonie 2022 wykręcił średnią 1,193 punktu na bieg. W minionym sezonie było jeszcze lepiej – 1,393. Pludra znalazł się na liście klasyfikacjnej całej ligi tuż za Jakubem Miśkowiakiem. W Grudziądzu postanowili ponownie mu zaufać i dać szansę pościgać się już jako senior.

W Grudziądzu najbardziej się rozwinąłem podczas tego wieku juniora. To tutaj nabrałem pewności siebie i moje wyniki poszły w dobrą stronę. Dlatego też padło na Grudziądz. Kiedy wiedziałem, że to jest Grudziądz, ciężko powiedzieć. Na pewno było to przed końcem rundy zasadniczej, przed ostatnimi meczami. […] Znam już środowisko, ludzi, także trenerów i myślę, że to jest słuszna decyzja.

GKM w play-offach – czy to się wreszcie wydarzy?

GKM od lat marzy o wejściu do fazy play-off. Były lata, w których brakowało naprawdę niewiele. Były jednak również takie, w których zespół bardziej bronił się przed spadkiem, aniżeli myślał o walce o medale. Kibice z Grudziądza widzą jednak w roku 2024 niepowtarzalną szansę, żeby wreszcie osiągnąć wymarzony cel. Będzie to bowiem ostatni sezon z sześciozespołowymi play-offami, a w lidze są dwa zespoły, które na papierze wydają się słabsze od grudziądzkiej ekipy. Mowa oczywiście o beniaminku z Zielonej Góry, a także o Unii Leszno. Sytuacja w tabeli może być jednak bardzo gorąca. Jak szanse zespołu ocenia Kacper Pludra?

Mam nadzieję, że nie zakończymy sezonu na początku sierpnia, tylko pojeździmy troszkę dłużej. Na co nas stać i na co możemy liczyć? Myślę,że to możemy powiedzieć po pierwszych meczach. Zobaczymy, jak to się będzie wszystko układało. Wiemy, że w sporcie oprócz tej samej sportowej rywalizacji potrzeba też szczęścia. Mam nadzieję, że tego nam nie zabraknie – słyszymy w rozmowie z klubowymi mediami.

Lidsey i Doyle – starzy znajomi

Do Grudziądza dołączyli przed tym sezonem Jaimon Lidsey oraz Jason Doyle. Zastąpili Nickiego Pedersena i Frederika Jakobsena. Australijczycy stworzą trio ze swoim rodakiem Maxem Frickiem. Obaj są dobrymi znajomymi Kacpra Pludry z Leszna. 21-latek przyznaje, że szczególnie dużo czasu spędzał z Lidseyem. Być może będzie im dane współpracować na torze w walce o punkty dla GKM-u

Zarówno z Jaimonem, jak i Jasonem jeździło mi się super. Zawsze miałem z chłopakami dobry kontakt, mam go cały czas. Z Jaimonem spędziłem więcej czasu, bo można powiedzieć, że odkąd Jaimon przyjechał do Polski i się zadomowił w Lesznie, spędzaliśmy dużo czasu. Z Jasonem trochę mniej, jednak myślę, że zarówno jeden, jak i drugi będą mocnymi atutami naszej drużyny i będziemy się świetnie dogadywać.

Pludra
Fot. Michał Szmyd
Pludraa
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *