'; paragraph.insertAdjacentHTML('afterend', adCode); });
Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Zawodnik Kolejarza Opole otwarcie o planach na nadchodzący sezon „Osobiście oczekuję finału”

Kolejarza Opole
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Zawodnik Kolejarza Opole otwarcie o planach na nadchodzący sezon „Osobiście oczekuję finału”

Kolejarz Opole w nadchodzącym sezonie Krajowej Ligi Żużlowej nie jest typowany do tego, by być wśród najlepszych zespołów rozgrywek. Nie oznacza to jednak, że opolanie są pozbawieni ambicji. W zespole panują bojowe nastroje i wszyscy chcą zaprezentować się tak dobrze, żeby móc powalczyć z najlepszymi. Jasne cele na tegoroczną kampanię stawia sobie Robert Chmiel, dla którego może to być ważny rok.

W poprzednim sezonie zawodnik Kolejarza Opole ukończył rozgrywki ze średnią biegopunktową na poziomie 2,055, meldując się indywidualnie w czołówce zawodników najniższego szczebla rozgrywek. Chmiel sam od siebie oczekuje, aby w rozpoczynających się w tym miesiącu zmaganiach powtórzyć wynik z 2023 roku. Ponadto 25-latek chciałby powalczyć o awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski.

– Planem minimum jest powtórzenie wyniku z sezonu 2023. Wiadomo, że KLŻ jest najważniejsza, ale w tym roku nastawiam się również na zawody indywidualne. Chciałbym zakwalifikować się do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. W lidze średnia 2,000 jest obowiązkiem. Sprzęt będzie na wysokim poziomie, o to się nie boję – powiedział Robert Chmiel w rozmowie z portalem polskiżużel.pl.

Skład Kolejarza Opole na nadchodzący sezon zmienił się względem tego, co mogliśmy obserwować w poprzedniej kampanii. Z Opola odeszło dwóch liderów Oskar Polis oraz Adam Ellis. Pierwszy z nich skierował się do Łodzi, gdzie spróbuje sił w Metalkas 2. Ekstralidze, natomiast drugi zasilił szeregi rywali opolan, przechodząc do Polonii Piła. W obliczu tych zmian w kadrze jako postać lidera wskazuje się właśnie 25-latka. Jak mówi Robert Chmiel, chce być on liderem i stawać się tym samym coraz lepszym żużlowcem.

– Zawsze mówię, że chcę być liderem, chcę być najlepszy. Na pewno jednak nie powiem, że jestem najlepszy, tylko cały czas chcę iść do przodu. Staram się stawać coraz lepszym zawodnikiem. Takie jest moje podejście – wytłumaczył.

Drużyna z Opola przez ekspertów nie jest wymieniana jako ta, będąca jednym z faworytów do awansu, jak było to w poprzednich latach, kiedy często mówiło się o nich w kontekście awansu na zaplecze PGE Ekstraligi. Obecnie nikt wokół Kolejarza nie „pompuje balonika” związanego z walką o zwycięstwo w rozgrywkach. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy nie mają chęci do walki. Robert Chmiel pragnie awansu do finału i zrobi wszystko, aby jego zespół tam się właśnie znalazł.

– Osobiście oczekuję finału, to jest dla mnie najważniejsze. Będę robił wszystko, aby Kolejarz znalazł się w tym finale i tyle. Chcę pojechać jak najlepiej w każdym meczu, u mnie nie będzie takiego podejścia „dzisiaj zrobię sobie 5 punktów, bo nie chcemy awansować”. O takim czymś nie ma mowy. Będę starał się zdobywać jak najwięcej punktów i przy okazji wygrywać mecze. Nie biorę w ciemno swoich kompletów i porażek Kolejarza – zapewnił Chmiel.

Kolejarz Opole rozgrywki Krajowej Ligi Żużlowej rozpocznie od wyjazdowego starcia z Polonią Piła, a odbędzie się ono 30 lub 31 marca. Nadal wokół najniższego szczebla rywalizacji mamy wiele niepewności związanej ze startem zespołów z Tarnowa i Krakowa. Wszystkiego powinniśmy się dowiadywać w nadchodzących tygodniach, gdyż do startu ligi pozostał już mniej niż miesiąc.

376806039 828031229330650 6820549942668079939 n
Fot. Roman Biliński
376770908 828033099330463 2750792884586857046 n
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *