Żużel - Best Speedway Tv

Zawodnicy Motoru Lublin zrobili to jako jedyni w historii! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zawodnicy Motoru Lublin zrobili to jako jedyni w historii!

Motor Lublin

Zawodnicy Motoru Lublin zrobili to jako jedyni w historii!

To był złoty sezon Motoru Lublin. Drużyna od początku pokazywała, że jest mocna i będzie walczyła o najwyższe cele. Do 25 września 2022 roku żadna drużyna nie wywalczyła w jednym sezonie tyle złotych medali.

Pierwszym złotym krążkiem Lublinianie cieszyli się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu PGE Ekstraligi. 3 kwietnia w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Mikkel Michelsen z Dominikiem Kuberą wywalczyli pierwsze miejsce.

Później swoją siłę pokazali juniorzy Motoru Lublin. Najpierw Wiktor Lampart z Mateuszem Cierniakiem cieszyli się zwycięstwem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

Bartosz Smektała i Krzysztof Sadurski wygrali w Rawiczu

Kolejne było złoto w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Do Lamparta i Cierniaka dołączył Jan Rachubik. Do składu był również wpisany Wiktor Firmuga, jednak ze względu na kontuzję stosowano za niego ZZ-tkę.

Ostatnim i chyba najbardziej wyczekiwanym w Lublinie złotym medalem było Drużynowe Mistrzostwo Polski. Po świetnej części zasadniczej sezonu Lublinianie byli na 1 miejscu w tabeli. Następnie w ćwierćfinale pokonali Unię Leszno, w półfinale Apator Toruń (odrabiając 10 punktową stratę), aż wreszcie w finale Stal Gorzów. Również jako pierwsi w historii PGE Ekstraligi odrobili w finale 12 punktową stratę z pierwszego meczu.

W skład mistrzowskiej drużyny Motoru Lublin wchodzili: Mikkel Michelsen, Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Maksym Drabik,  Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak,  Fraser Bowes i Mateusz Tudzież.

Reklamy

Fot. Motor Lublin

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×