Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Artykuły/PGE EKSTRALIGA

Zawodnicy Motoru Lublin zrobili to jako jedyni w historii!

Motor Lublin

Autor: Aleksandra Bronisz

Zawodnicy Motoru Lublin zrobili to jako jedyni w historii!

To był złoty sezon Motoru Lublin. Drużyna od początku pokazywała, że jest mocna i będzie walczyła o najwyższe cele. Do 25 września 2022 roku żadna drużyna nie wywalczyła w jednym sezonie tyle złotych medali.

Pierwszym złotym krążkiem Lublinianie cieszyli się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu PGE Ekstraligi. 3 kwietnia w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Mikkel Michelsen z Dominikiem Kuberą wywalczyli pierwsze miejsce.

Później swoją siłę pokazali juniorzy Motoru Lublin. Najpierw Wiktor Lampart z Mateuszem Cierniakiem cieszyli się zwycięstwem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

Bartosz Smektała i Krzysztof Sadurski wygrali w Rawiczu

Kolejne było złoto w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Do Lamparta i Cierniaka dołączył Jan Rachubik. Do składu był również wpisany Wiktor Firmuga, jednak ze względu na kontuzję stosowano za niego ZZ-tkę.

Ostatnim i chyba najbardziej wyczekiwanym w Lublinie złotym medalem było Drużynowe Mistrzostwo Polski. Po świetnej części zasadniczej sezonu Lublinianie byli na 1 miejscu w tabeli. Następnie w ćwierćfinale pokonali Unię Leszno, w półfinale Apator Toruń (odrabiając 10 punktową stratę), aż wreszcie w finale Stal Gorzów. Również jako pierwsi w historii PGE Ekstraligi odrobili w finale 12 punktową stratę z pierwszego meczu.

W skład mistrzowskiej drużyny Motoru Lublin wchodzili: Mikkel Michelsen, Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Maksym Drabik,  Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak,  Fraser Bowes i Mateusz Tudzież.

Fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×