Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Turnieje Indywidualne

Bartosz Smektała i Krzysztof Sadurski wygrali w Rawiczu

Bartosz Smektała

Autor: Sebastian Krauz

Bartosz Smektała wygrał Turniej o Puchar Burmistrza Rawicza a Krzysztof Sadurski Turniej pamięci Floriana Kapały. Oba turnieje odbyły się 1 października w Rawiczu i stanowiły swoiste zwieńczenie sezonu 2022.

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Rawicza miał formę zawodów indywidualnych, w których wystartowało 12 zawodników i rozegrany został wg tabeli 12 biegowej. Każdy zawodnik miał okazje pojechać 4 razy z każdego pola startowego. Zawody wygrał Bartosz Smektała, który tego dnia nie znalazł pogromcy na torze i wygrał wszystkie swoje biegi. Za jego plecami uplasował się Damian Ratajczak a trzecie miejsce zajął Tobiasz Musielak. Pierwsza trójka bardzo wyraźnie wyprzedziła pozostałych zawodników w stawce.

W poniedziałek poznamy dzikie karty na Grand Prix 2023. Kto ma największe szanse?

W Rawiczu rozegrano równocześnie Turniej pamięci Floriana Kapały w którym wystartowali młodzieżowcy. Zdecydowanymi faworytami byli Krzysztof Sadurski oraz Piotr Świercz, którzy mają już spore doświadczenie w startach w podobnych imprezach. Wygrał ten pierwszy, który w czterech startach zdobył 11 punktów. Na drugim miejscu turniej zakończył Piotr Świercz z dorobkiem 8 punktów a na najniższym stopniu podium stanął Nazar Parnitskyi z 7 punktami.