Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Zawodnicy czekają na powrót tego ośrodka do 2. Ligi. Ustawia się kolejka chętnych

Powrót żużla do Krakowa
Fot. Żużel Kraków/Facebook

Autor: Jakub Bielak

Zawodnicy czekają na powrót tego ośrodka do 2. Ligi. Ustawia się kolejka chętnych

Jest coraz większa szansa na to, że w sezonie 2024 do drugoligowej stawki dołączy klub z Krakowa. W dawnej stolicy Polski wykonano ogrom pracy i oczekuje się już teraz na odbiór toru. Stamtąd do powrotu do ligowej rywalizacji nadal jednak daleka droga. Krzysztof Cegielski uważa jednak, że jest to możliwe.

Cegielski jest członkiem stowarzyszenia przyjaciół żużla, na którego czele stoi Jan Krzystyniak. To właśnie ta grupa ludzi zajmuje się tym, by powrót ligowego żużla do Krakowa był możliwy.

Jak informuje polskizuzel.pl Krzysztof Cegielski informuje, że problemem są gwarancje finansowe oraz dopięcie spraw budżetowych. Jednocześnie chętnych do znalezienia angażu w nowym ośrodku z pewnością nie będzie brakować. Jest przecież dość pokaźna lista zawodników, którzy już nie podpiszą kontraktu w klubie, który zagwarantuje im miejsce w podstawowym składzie. Cegielski zdradza, że tacy żużlowcy są z nim w kontakcie.

Wielu zawodników interesuje się tym, co wydarzy się w Krakowie. Są ze mną w kontakcie. Powiem, że jeśli ten ośrodek wróci do ligi, to może mieć bardzo ciekawy zespół. – mówi portalowi polskiżużel.pl Krzysztof Cegielski.

Na dniach tor ma zostać odebrany. Od tego momentu zaczną się prace nad tym, by już w sezonie 2024 na żużlową mapę Polski miał powrócić klub z Krakowa. Cegielski również ma nadzieję na jak najszybsze rozwiązanie sprawy.

–  Liczę na to, że po odbiorze toru wszystko ruszy z kopyta.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *