Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Nowy klub w Polskiej Lidze. Cegielski pewny

Krakowscy
Fot. Żużel Kraków// Facebook

Autor: Redakcja

Nowy klub w Polskiej Lidze. Cegielski pewny

W roku 2010 Wanda ponownie pojawiła się na żużlowych arenach. Tym razem utrzymała się przez pełne 10 sezonów. W 2014 roku udało się jej nawet zdobyć awans do 1. Ligi Żużlowej, gdzie w 2015 roku zajęła piąte miejsce. Niestety, los sprawił, że w 2018 roku przyszło jej spaść do 2. Ligi Żużlowej, a w 2019 roku zespół przeszedł nieudany sezon, przegrywając wszystkie swoje pojedynki. Od tego czasu co roku pojawiają się spekulacje: czy Wanda powróci do ligowego żużla?

Wszystko wskazuje na to, że ta możliwość staje się coraz bardziej realna, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego roku 2024. Możemy być pewni jednego – obecnie szansa na jej powrót jest większa niż od wielu lat. O sprawach związanych z żużlem w Krakowie ostatnio wypowiedział się były zawodnik Krzysztof Cegielski w programie Canal+.

– Stadion jest już gotowy, a tor czeka na przyznanie licencji. Zmiany są widoczne gołym okiem. Jest m.in. nowa dmuchana banda. Bardzo trzymam kciuki za żużel w Krakowie i pomagam na ile mogę. Kiedy liga? Mam nadzieję, że już w 2024 roku – powiedział Cegielski.

Powrót Wandy może być wyjątkowo oczekiwany przez władze polskiego żużla. W obliczu niepewności co do przyszłości ligowego żużla w Rawiczu, na najniższym poziomie rywalizacji może pozostać jedynie sześć drużyn, z czego tylko cztery z nich będą polskie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *