Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zawodnicy Betard Sparty Wrocław wylatują na AMA National Pairs Championship

Zawodnicy

Zawodnicy Betard Sparty Wrocław wylatują na AMA National Pairs Championship

Betard Sparta Wrocław ogłosiła, że Gleb Chugunov i Michał Curzytek wystąpią w AMA National Pairs Championship. Turniej odbędzie się w sobotę 19 lutego na torze Kern County Raceway w Bakersfield w Kalifornii. 

Młodzi zawodnicy wylecą do Stanów Zjednoczonych jednak już we wtorek, by pod opieką Grega Hancocka spędzić tam kilkanaście dni. Turniej par ma być tylko częścią obozu przygotowanego przez czterokrotnego mistrz świata. 

„Jestem naprawdę podekscytowany na myśl o kolejnym sezonie z Betard Spartą Wrocław. Cieszę się, że mam możliwość popracować z Glebem i Michałem już teraz w moje ojczyźnie. W ciągu ostatniego roku wiele się dowiedziałem o każdym z nich, spędziliśmy sporo czasu i widzę kilka fundamentalnych zmian, które mogą przynieść efekty i przełożyć się na ich jeszcze lepsze wyniki już w najbliższej przyszłości. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc im wejść na wyższy poziom. Czas spędzony razem w Kalifornii wykorzystamy bardzo intensywnie” – wyznał Hancock. 

Organizatorzy są bardzo podekscytowani na przyjazd zawodników Betard Sparty Wrocław. Według nich będzie to promocja żużla w Stanach Zjednoczonych ale także podniesienie rangi zawodów. – „To fantastyczna informacja dla amerykańskiego żużla, z której płyną same korzyści. Kibice będą mogli na naszym torze oglądać dwóch członków prawdopodobnie najlepszej drużyny żużlowej na świecie z zeszłego sezonu. Talent Gleba zapiera dech w piersiach. Michał jest wschodzącą gwiazdą tego sportu.

Myślę, że żaden z nich nie ścigał się wcześniej na małych amerykańskich torach i będzie to dla nich nowe doświadczenie, nauka jazdy na czymś zupełnie innym niż na dużych i szybkich torach, takich jak w Polsce. To naprawdę niesamowite, że będą się z nami ścigać. Obecność światowej klasy zawodników sprawia, że nasza impreza jest jeszcze lepsza. Według mnie, amerykański żużel potrzebuje jak najwięcej kontaktu ze światową czołówką, bo dzięki temu będzie mógł wznieść się na wyższy poziom.” – przyznaje dyrektor zawodów Steve Evans. 

Mistrzostwa Par w Stanach Zjednoczonych rozpoczną się w najbliższa sobotę o godzinie 17:00 a transmisja dostępna będzie na stronie www.kernraceway.com.

foto: Łukasz Wilk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×