Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zapowiedziano książkę o historii żużla w Świętochłowicach

historii żużla

Zapowiedziano książkę o historii żużla w Świętochłowicach

Na stronie internetowej Młodzieżowego Stowarzyszenia Śląsk zapowiedziano, że być może jeszcze w tym roku ukaże się książka o historii żużla w Świętochłowicach. Książka właśnie powstaje, a pracuje nad nią trzech autorów, którzy są już po pierwszych rozmowach z byłymi zawodnikami Śląska.

Henryk Grzonka oraz Wojciech Szołtysek i Wojciech Wilde pracują nad książką o 70-letniej historii żużla w Świętochłowicach. Inicjatywa jest bardzo ciekawa, ostatnie zawody ligowe na „Skałce” odbyły się w 2002, więc mieszkańcy mogą powoli zapominać o czarnym sporcie. Książka przypominająca największe legendy klubu i historię żużla w mieście może mieć pozytywny wpływ na świadomość mieszkańców, którzy wciąż czekają na powrót speedwaya.

Poprzez stronę internetową stowarzyszenia autorzy poprosili również o pomoc przy zgromadzeniu materiału źródłowego do książki – „Nadal są zbierane zdjęcia, programy, artykuły jeśli masz takowe w swoich zbiorach a chcesz się z nimi podzielić i zgadzasz się na ich publikację skontaktuj się z autorami pod adresem slask1951@gmail.com. Zrób fotografię posiadanych pamiątek, zeskanuj i przyślij”.

fot. własne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×