Żużel - Best Speedway Tv

Śląsk bliżej powrotu! Projekt bandy i toru z akceptacją PZM-u! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Śląsk bliżej powrotu! Projekt bandy i toru z akceptacją PZM-u!

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Śląsk bliżej powrotu! Projekt bandy i toru z akceptacją PZM-u! 4

Śląsk bliżej powrotu! Projekt bandy i toru z akceptacją PZM-u!

MS Śląsk Świętochłowice poprzez swoje media społecznościowych poinformował, że zastępczy projekt dla budowy bandy i toru żużlowego zyskał akceptację PZM-u. To jednak nie koniec dobrych wieści ze Śląska, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie tego roku mają rozpocząć się prace związane z termomodernizacją budynku na stadionie.

„Kilka dni temu na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o przymiarkach do termomodernizacji budynku na stadionie OSiR „Skałka” im. P. Waloszka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to ekipa remontowa jeszcze w pierwszej połowie roku powinna pojawić się przy ul. Bytomskiej 40. To nie wszystko, bowiem spieszymy z informacją, że projekt zastępczy dla budowy bandy i toru żużlowego zyskał akceptację PZMot, tak więc wreszcie coś drgnęło. W najbliższym czasie w sprawie rozpoczęcia również tej inwestycji odbędzie się spotkanie mające na celu podjęcie konkretnych decyzji dotyczących prac budowlanych” -czytamy w oświadczeniu klubu.

Prezes MS Śląsk Świętochłowice dąży do tego, aby klub jeszcze w 2021 roku mógł uczcić swoje 70-lecie treningiem na własnym torze. Mówi również o szansie na organizację imprezy z tej okazji. Zawody, bądź turniej w Świętochłowicach na razie nie wchodzą w grę, dlatego w zeszłym roku były przymiarki, by wydarzenie odbyło się w Krakowie. Aktualnie trwają rozmowy w tej kwestii, a stowarzyszenie jest otwarte również na inne lokacje.

Śląsk Świętochłowice nie bierze czynnego udziału w rozgrywkach od 2003 roku, ale wciąż działa i dąży do powrotu. Obecnie poważnym problemem stowarzyszenia jest tor, który nie spełnia wymogów. Śląsk korzysta z obiektów w Opolu, Krośnie, Częstochowie, Rzeszowie i Krakowie. Klub dąży do tego, aby w najbliższym czasie tor w Świętochłowicach mógł zostać wykorzystany przynajmniej w zakresie treningowym.

Reklamy

Więcej na temat obecnej sytuacji Śląska Świętochłowice mogą Państwo przeczytać w wywiadzie z Prezesem stowarzyszenia Krzysztofem Sichmą przeprowadzonym w październiku zeszłego roku.

148525489 1835742719935755 1683300979625763938 o
Śląsk bliżej powrotu! Projekt bandy i toru z akceptacją PZM-u! 5

źródło: Speedway Śląsk Świętochłowice/Facebook, Krzysztof Sichma

fot. Jakub Żak, Speedway Śląsk Świętochłowice/Facebook

baner 1200 200
Śląsk bliżej powrotu! Projekt bandy i toru z akceptacją PZM-u! 6

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×