Żużel - Best Speedway Tv

Dwa różne cele - zapowiedź MOJE BERMUDY Stal Gorzów - eWinner Apator Toruń | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
zapowiedź

Dwa różne cele – zapowiedź MOJE BERMUDY Stal Gorzów – eWinner Apator Toruń

bstv 1536x162 4 1024x108 1

Dwa różne cele – zapowiedź MOJE BERMUDY Stal Gorzów – eWinner Apator Toruń

Autor: Aleksandra Gucia Data: 27-05-2021

W piątkowy wieczór na stadionie im. Edwarda Jancarza w ramach 7. kolejki PGE Ekstraligi gorzowianie podejmą zespół z Torunia.

Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego po świetnym początku sezonu złapali zadyszkę. Przegrali dwa spotkania, jedno we Wrocławiu, a drugie na domowym torze z drużyną z Częstochowy. O ile przegraną w stolicy Dolnego Śląska można zrozumieć, tak kibice nie mogą pojąć tego, jak doszło do przegranej na własnym owalu. Żółto-niebiescy mieli problem z dopasowaniem się do warunków torowych. W tym sezonie aura jest wyjątkowo kapryśna, mimo to gospodarze przygotowali tor, na którym było mnóstwo mijanek, jednak nie był on ich atutem. Bartosz Zmarzlik dwoił się i troił, aby znaleźć właściwe ustawienia, udało się to dopiero w ostatnim biegu.

Podobne problemy miała reszta drużyny. Szkoleniowiec z miasta nad Wartą tym razem zrobi wszystko, aby jego zawodnicy wygrali spotkanie. Gorzowianie w tym roku chcą powalczyć o złoto i nie mogą pozwolić sobie na kolejną porażkę. Do składu żółto-niebieskich wraca Marcus Brikemose. Sztab szkoleniowy z miasta nad Wartą wiąże z Duńczykiem wielkie nadzieje. Optymizmem napawa postawa Wiktora Jasińskiego, który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej.

Zespół Tomasza Bajerskiego zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Torunianie na ten sezon mają jeden cel, a mianowicie chcą utrzymać się, a do tego potrzebne są zwycięstwa. W zeszłym roku Jack Holder występował w Gorzowie, jako gość i to głównie dzięki niemu Stalowcy znaleźli się w finałach. Australijczyk może być asem w rękawie Tomasza Bajerskiego. Dobrze na Jancarzu prezentuje się Paweł Przedpełski. Od dwóch spotkań z problemami boryka się Chris Holder, jednak kto wie, może na stadionie w Gorzowie nastąpi jego przełamie. Należy pamiętać również o Robercie Lambercie, który będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

Czy żółto-niebiescy poradzą sobie z Aniołami z Torunia? Który z młodzieżowców zdobędzie więcej punktów? Czy Jack Holder poprowadzi swój zespół do zwycięstwa? Czy gorzowski owal będzie atutem gospodarzy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w piątkowy wieczór. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Awizowane składy:
Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculík
12. Marcus Birkemose
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Nowacki
15. Wiktor Jasiński
16.

eWinner Apator Toruń:
1. Adrian Miedziński
2. Paweł Przedpełski
3. Petr Chlupáč
4. Chris Holder
5. Jack Holder
6.Krzysztof Lewandowski
7. Justin Stolp
8.

fot. Sonia Kaps

image

1 Komentarz

  • Drukarz
    Posted 27 maja 2021 w 21:25

    Grunt by pogoda dopisała :)

Zostaw komentarz

0/100

×