Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Czy Bartosz Zmarzlik odskoczy Artemowi Lagucie? Zapowiedź ósmej rundy Speedway Grand Prix Rosji.

Zapowiedź

Autor: Jagoda Burka

Czy Bartosz Zmarzlik odskoczy Artemowi Lagucie? Zapowiedź ósmej rundy Speedway Grand Prix Rosji. 

W ostatnią sobotę sierpnia o godzinie 17 odbędzie się Speedway Grand Prix. Ósma runda walki o najlepszego żużlowca globu odbędzie się Togliatti.

Liderem przejściowej klasyfikacji jest Bartosz Zmarzlik, jednak Polak nie może być pewny swojego miejsca. Zaledwie trzy punkty dzielą go bowiem od Artema Laguty. Obaj Panowie są w świetnej dyspozycji więc nic dziwnego, że to między nimi rozgrywa się walka o miano najlepszego. Na trzecim miejscu znajduje się Fredrik Lindgren, który traci do zawodnika Stali Gorzów dwadzieścia pięć punktów. Maciej Janowski z osiemdziesięcioma trzema zajmuje piąte miejsce a Krzysztof Kasprzak jest piętnasty z dorobkiem szesnastu punktów. Z powodu kontuzji obojczyka w turnieju zabraknie Martina Vaculika a w jego miejsce pojawi się Aleksandr Loktaev. Dziką kartę dostał Vadim Tarasenko. 

Cykl Speedway Grand Prix pierwszy raz zawita do Togliatti. W 2019 roku za to paru zawodników z tegorocznej stawki mogło się przetestować reprezentując swój kraj w Speedway of Nations. Na co dzień na torze możemy zobaczyć miejscowy klub Mega Lada. 

Czy Bartosz Zmarzlik odskoczy w klasyfikacji generalnej Artemowi Lagucie? Czy Artem Laguta zdoła nadrobić stratę? A może ktoś inny zaskoczy? Jedno wiemy na pewno – szykuje się emocjonujące widowisko. Transmisja od 16:20 w Canal+ Premium. 

Lista startowa: 

 1. Krzysztof Kasprzak 
 2. Anders Thomsen 
 3. Oliver Berntzon 
 4. Max Fricke 
 5. Fredrik Lindgren 
 6. Maciej Janowski 
 7. Emil Sajfutdinov 
 8. Tai Woffinden 
 9. Robert Lambert 
 10. Artem Laguta
 11. Bartosz Zmarzlik 
 12. Leon Madsen 
 13. Jason Doyle 
 14. Aleksandr Loktaev 
 15. Matej Zagar 
 16. Vadim Tarasenko 

fot. MegaLada Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *