Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Ostatnia kolejka przed meczami rewanżowymi w 1. Lidze Żużlowej! Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Enea Falubaz Zielona Góra

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Autor: Edyta Wojdeł

Ostatnia kolejka przed meczami rewanżowymi w 1. Lidze Żużlowej! Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Enea Falubaz Zielona Góra

Przed nami ostatnia runda przed meczami rewanżowymi w 1. Lidze Żużlowej. Już w tę niedzielę 28.05 o godz. 14:00 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się ostatnie spotkanie pierwszej części fazy zasadniczej. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze Enea Falubaz Zieloną Górę.

Niedzielne spotkanie będzie jednym z trzech zaplanowanych na ten dzień meczy, na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze zakończą pierwszą część rundy zasadniczej na własnym owalu podejmując niepokonaną jak do tej pory Enea Falubaz Zieloną Górę.

Drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź w pierwszej części rundy zasadniczej 1. Ligi Żużlowej, na własnym torze odjechała dwa spotkania. Jedno zwieńczone wygraną, drugie natomiast porażką. Mecz z Enea Falubazem Zieloną Górą, będzie dla Orłów ostatnim, przed rozpoczęciem serii pojedynków rewanżowych. Wśród Łodzian doszło do pewnej zmiany w składzie. Zakontraktowany został bowiem Rune Holta, który w pojedynku z Moto Myszami zajmie miejsce, chwiejnego ostatnimi czasy Timo Lahtiego. Dodatkowo dla łódzkiego U24, Mateusza Tondera, będzie to pierwszy występ przeciwko klubowi, w którym się wychował.

Żużlowcy Enea Falubazu Zielonej Góry od początku sezonu nie odnotowali jeszcze ani jednej porażki. Zarówno wszystkie mecze domowe, jak i wyjazdowe zwieńczyli kompletem dodatnich punktów, co uplasowało ich na na pierwszej pozycji w tabeli i zapewniło znaczącą przewagę na pozostałymi zespołami. W ubiegłym sezonie jednak łódzki owal nie sprzyjał zawodnikom z Zielonej Góry. Podczas fazy zasadniczej odnotowano remis, natomiast w fazie play off zielonogórskie Myszy musiały pogodzić się z porażką.

Czy Orla Twierdza ponownie okaże się pechowa dla żużlowców Enea Falubazu Zielonej Góry? Czy też chwiejna forma zawodników H. Skrzydlewska Orła Łodzi pozwoli gościom na zwiększenie pokaźnego kompletu zwycięstw? O tym przekonamy się już w niedzielę.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi oraz na platformę Canal+ Sport5. Początek transmisji o godzinie 13:40. Sędzią zawodów będzie Rafał Kobak, komisarzem toru Łukasz Izak, komisarzem technicznym Rafał Wojciechowski, a przewodniczącym Jury Marek Wojaczek.

Awizowane składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Niels-Kristian Iversen
10. Jakub Jamróg
11. Mateusz Tonder (U24)
12. Tomasz Gapiński
13. Timo Lahti
14 Aleksander Grygolec
15. Mateusz Dul

Enea Falubaz Zielona Góra:
1. Przemysław Pawlicki
2. Kacper Rychliński (U24)
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Dawid Rempała

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. orzel.lodz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *